Przedsiębiorca
1 sierpnia 2017

AGD niezbędne w każdej kuchni – jak wybrać, żeby nie przepłacać?

Zmywarka, lodówa, zamrażarka – to urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Wybór tego rodzajów AGD jest ogromny. Godzinami można przeglądać różne modele pralek, zmywarek czy kuchenek gazowych i elektrycznych w sieci i na sklepowych półkach. Co wybrać, by sprzęt spełniał nasze oczekiwania, ale nie kosztował fortuny? Podpowiadamy w naszym artykule.

Sprzęt do zabudowy czy wolnostojący?

Wiele decyzji dotyczących zakupu AGD trzeba podjąć już na etapie projektowania kuchni. Jeśli zależy nam, by sprzęt był elementem zabudowy kuchennej, jego wybór musimy zaplanować już na etapie projektowania mebli do tego pomieszczenia. Zaletą sprzętu pod zabudowę jest to, że pozwala on zachować w pomieszczeniu bardzo dużą estetykę. Wadą – wyższa cena. Jeśli więc chcemy mieć sprzęt tańszy, bardziej uniwersalny i pozwalający na dowolne ustawienie, postawmy na urządzenia wolnostojące. Co prawda zwykle nie wyglądają one tak efektownie, jak sprzęt w zabudowie, sprawdzą się jednak w kuchniach, w których nie ma mebli wykonywanych na zamówienie.

Na co zwrócić uwagę?

Artykuły gospodarstwa domowego, takie jak lodówka, kuchenka czy zmywarka, mają nam służyć przez wiele lat. Jeśli dobrze przemyślimy zakup, przygotowywanie posiłków będzie po prostu łatwiejsze. Kiepski sprzęt będzie nas tylko niepotrzebnie denerwować, dlatego podczas zakupów warto być bardzo ostrożnym. Po pierwsze, wybierając urządzenia do kuchni, nie kierujmy się tylko ich marką. Każda firma wykonuje gorsze i lepsze urządzenia – zamiast zwracać uwagę na firmę, poczytajmy o konkretnym modelu, który nas zainteresował. O radę można też zapytać pracowników sklepu z AGD.
Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że możemy dziś nazywać się ekspertami w branży, dlatego chętnie służymy pomocą i poradami ułatwiającymi wybór AGD. Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta to nasza dewiza. Dokładamy wszelkich starań, by klient wyszedł od nas usatysfakcjonowany i zadowolony oraz by w przyszłości wrócił ponownie – mówi właściciel firmy Sklep elektryczny i AGD w Oświęcimiu. Nie dajmy się skusić na dodatkowe funkcje, z których i tak nie będziemy korzystać – wypiszmy sobie listę cech, które powinien mieć nasz wymarzony sprzęt i się jej trzymajmy. Sprawdźmy, czy kupowany przez nas sprzęt jest energooszczędny – oszczędzając przy zakupie, możemy później wydać więcej, płacąc za prąd. Pamiętajmy też, by kupowane przez nas artykuły gospodarstwa domowego były objęte przynajmniej kilkuletnią gwarancją.

Kłopot z dowozem

W przypadku zakupu AGD często największym problemem jest dowiezienie ich do domu – lodówka czy pralka zajmuje dużo miejsca i często po prostu nie mieści się do zwykłego auta. Na szczęście sklep, którego ofertę znajdziemy w tym filmiku oferuje dostarczenie zakupionego w nim sprzętu za darmo pod wskazany adres.