akcesoria-do-srukarek Przedsiębiorca
26 lipca 2018

Akcesoria do drukarek i ploterów – przegląd rozwiązań

Drukarki i plotery to urządzenia umożliwiające nanoszenie obrazów na papier i inne materiały drukarskie. Tych pierwszych nie może zabraknąć w żadnej firmie. Te drugie, jako bardziej wyspecjalizowane urządzenia, znajdują zastosowanie w projektowaniu, kartografii i branży reklamowej. Jakie akcesoria są potrzebne, aby bez przeszkód korzystać ze wszystkich możliwości drukarek i ploterów?

Akcesoria do drukarek

Drukarki to dziś powszechnie stosowane urządzenia, wykorzystywane zarówno w firmach i instytucjach, jak i w domach. Akcesoria do drukarek podnoszą wygodę użytkowania tych urządzeń, a niektóre z nich są nieodzowne do tego, aby sprzęt spełniał swoje zadanie.

Do tych koniecznych akcesoriów do drukarek zaliczają się przede wszystkim tusze i tonery. To one umożliwiają nanoszenie obrazu na papier. To jednak zaledwie początek długiej listy wyposażenia wspierającego wygodę pracy z urządzeniem drukującym. Wśród akcesoriów do drukarek dostępne są m.in.: kable USB umożliwiające komunikację urządzenia z komputerem, dodatkowe zasobniki, pokrowce ochronne, torby i walizki, uchwyty na rolki papieru, urządzenia umożliwiające drukowanie bezprzewodowe, uchwyty montażowe, pojemniki odbiorcze, zszywki, baterie i wiele innych.

Akcesoria do drukarek poszerzają ich możliwości. Dodatkowe zasobniki sprawiają, że nie trzeba tak często dokładać papieru. Pokrowce, torby i baterie zapewniają mobilność, a moduły bezprzewodowe sprawiają, że drukarka może współpracować ze wszystkimi komputerami w sieci domowej czy też firmowej. Dzięki akcesoriom można niewielkim kosztem podnieść użyteczność nawet prostego i niedrogiego urządzenia.

Akcesoria do ploterów

Plotery to maszyny umożliwiające tworzenie precyzyjnych wydruków na bardzo dużych arkuszach papieru czy folii. Stosuje się je w branży reklamowej, kartografii i projektowaniu. Plotery umożliwiają nie tylko drukowanie, ale też wycinanie i grawerowanie.

Z uwagi na dużą złożoność i wysoce specjalistyczne zastosowania, do ploterów tworzy się wiele akcesoriów, zarówno części wymiennych, jak i takich, które usprawniają pracę i dają większe możliwości.

Do akcesoriów do ploterów zaliczają się np.:

  • podstawy pod plotery zapewniające stabilność i wygodę,
  • osie do roli papieru dla ploterów bębnowych,
  • adaptery do papieru w roli,
  • podajniki papieru,
  • futerały chroniące przed zabrudzeniem, gdy ploter nie jest używany,
  • automatyczne zwijarki papieru,
  • przejściówki zapewniające kompatybilność z różnymi urządzeniami (np. przejściówka z USB na LAN),
  • patyczki czyszczące.

To tylko kilka przykładów z obszernej listy. Szeroki wybór akcesoriów do ploterów można znaleźć np. w sklepie internetowym ZiZaKo.