Przedsiębiorca
10 grudnia 2018

Akcesoria GSM – przegląd dostępnych rozwiązań

Telefon komórkowy lub smartfon to urządzenie, z którym większość z nas nie rozstaje się przez całą dobę – przed snem sprawdzamy, czy budzik na naszej komórce jest włączony, a rano to właśnie od jego dźwięku zaczyna się nasz dzień. W ofertach sklepów z telefonami i smartfonami możemy znaleźć elementy, które zabezpieczą urządzenie, ładowarki i zestawy słuchawkowe, które nazywamy akcesoriami GSM. Jakie z nich są najpopularniejsze?

Elementy zabezpieczające urządzenia

Najpopularniejsze akcesoria GSM, które służą do zabezpieczania nowoczesnych telefonów to pokrowce, które nazywamy książkowymi etui. Jak wskazuje nazwa, otwierają się jak książka. Mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, najczęściej materiałów skóropodobnych, które charakteryzuje trwałość i wytrzymałość. Dobre etui książkowe zamyka się na magnes, dzięki czemu mamy pewność, że nasz telefon jest bezpieczny – etui nie otworzy się przypadkiem w torebce, plecaku, czy obszernej kieszeni. Podobne etui dostępne są także do tabletów o różnych wymiarach. Kolejny rodzaj akcesoriów zabezpieczających telefony to etui typu kabura. Nazwa kojarzy nam się z pokrowcem na broń, jednak elementy łączą tylko dwie cechy: rodzaj materiału, z którego można je wykonać oraz sposób wkładania ochranianego przedmiotu do środka. Telefon do etui typu kabura po prostu wsuwamy do wewnątrz. Etui wyposażone jest zwykle w uchwyt, którym możemy przypiąć je do paska w spodniach. Jak mówi nam przedstawiciel Magic Phone Serwis i Sklep GSM z Warszawy, to nie jedyne rozwiązania. Ciekawą alternatywą dla pokrowców jest szkło hartowane. To cienka, 3 milimetrowa powłoka z utwardzonego szkła, którą montujemy na ekranie urządzenia. Chroni go przed stłuczeniem lub pęknięciem w razie upadku.

Ładowarki i zestawy słuchawkowe

Standardową ładowarkę do nowego telefonu dostajemy przy jego zakupie w sklepie lub w salonie operatora sieci. Przy zakupie używanego telefonu również zwykle dołączona jest do niego standardowa ładowarka. Osobom, które dużo podróżują, polecane są dodatkowe akcesoria GSMładowarki samochodowe. Są uniwersalne, a więc kompatybilne z większością urządzeń mobilnych. Dzięki ładowarce samochodowej nie musimy się obawiać, że gdy telefon nam się rozładuje, stracimy kontakt z bliskimi, firmą, czy klientami. Kolejne rozwiązanie idealne dla kierowców to zestawy słuchawkowe. Dzięki nim nie musimy trzymać telefonu w ręku, by prowadzić rozmowę, co zresztą wg polskiego prawa jest zabronione i karalne (mandat w wysokości 200 zł i aż 5 punktów karnych). To zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze, a na tym najbardziej powinno nam zależeć. Najlepiej sprawdzają się słuchawki bezprzewodowe.

Wybór akcesoriów GSM na rynku jest szeroki przede wszystkim w sklepach, których działalność związana jest typowo z telefonami komórkowymi.