Przedsiębiorca
20 lutego 2019

Assistance – wybierz ten typ ubezpieczenia i korzystaj z usług pomocy drogowej!

Dzisiaj przy zawieraniu umów dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, OC, AC, czy też polis na życie, warto wybierać dodatkowe pakiety, zwane Assistance. Mogą one dotyczyć pomocy informacyjnej, medycznej, czy też specjalistycznej, do której na rynku polskim, przede wszystkim zalicza się tą serwisową. W przypadku awarii pojazdu, klient danego ubezpieczyciela, uzyskuje dzięki temu szybkie wsparcie szeroko wyspecjalizowanej firmy ratownictwa drogowego.

Jakie firmy pomocy drogowej działają w ramach Assistance?

Najlepsze pomoce drogowe działające na rynku, oferują zarówno działania standardowe, na zgłoszenie klienta, a także w ramach Assistance i długotrwałej umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Te wybierają zaś na swojego partnera tylko firmy sprawdzone, renomowane i doświadczone, które są w stanie pomóc ich klientom w różnego typu sytuacjach. Mowa nie tylko o lawetowaniu pojazdów, ale także o usługach dźwigowych – np. wyciąganie TIR-ów z rowów – serwisie mobilnym, czy o naprawach warsztatowych. Warto zatem wiedzieć, że w ramach Assistance, działają w Polsce tylko najlepsze pomoce drogowe, wykonujące swoje działania dla ubezpieczycieli, w takich sposób, aby uniknąć zbędnych formalności, a także aby zapewnić poszkodowanemu możliwość skorzystania z płatności bezgotówkowych – pomoc drogowa rozlicza się ze świadczonych usług z ubezpieczycielem, a ten ze swoim klientem.

Znacznie szybszy proces działań

W przypadku posiadania umowy z dodatkiem Assistance, zauważa się znacznie szybsze działanie w przypadku awarii samochodu, TIR-a, czy pojazdu dostawczego. Szczególnie z opcji ten korzystają klienci biznesowi, posiadający różnego typu flotę aut/maszyn firmowych. To wtedy unika się procedur dotyczących płatności, czy wypełniania odpowiednich formularzy. Wystarczy, że poszkodowany skontaktuje się ze swoim ubezpieczycielem, a ten oddeleguje na miejsce zdarzenia nowoczesną ekipę ratownictwa drogowego. Warto wiedzieć, że często jest to gwarancją szybko uzyskanego wsparcia, przy zdarzeniach, które miały miejsce nocą!

Samochód zastępczy

Najlepsze firmy z branży pomocy drogowej, oferują swoim klientom samochód zastępczy. Niestety należy doliczyć koszty wynajmu takiego auta. Tu znowu warto podkreślić zalety dodatków Assistance, które pozwalają uzyskać taki pojazd, bez konieczności wnoszenia opłat. Są one w 100% regulowane przez ubezpieczyciela. Takie udogodnienia oferuje dla swoich klientów, firma COBRA Pomoc drogowa, która współpracuje z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Szeroki zakres usług i działanie na terenie całego województwa łódzkiego oraz Polski, powodują zaś, że każdy kierowca powinien poznać specyfikację tego przedsiębiorstwa, na jego stronie www!