Automat vendingowy Przedsiębiorca
3 stycznia 2022

Automat vendingowy jako alternatywa dla magazynu? To możliwe!

Automaty vendingowe kojarzą się głównie z kawą lub słodyczami. Rzeczywiście najczęściej widujemy takie maszyny wypełnione batonikami czekoladowymi albo przeznaczone do dystrybucji gorących napojów. Automat vendingowy może jednak być wykorzystywany na wiele sposobów. Stanowi na przykład bardzo korzystną alternatywę dla magazynu. W jaki sposób i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Automat vendingowy jako alternatywa magazynu

Automaty vendingowe z powodzeniem mogą zastąpić magazyn. Można je wykorzystywać do wydawania:

  • narzędzi ręcznych i skrawających,
  • środków ochrony pracy (np. okulary ochronne, rękawiczki itp.),
  • materiałów eksploatacyjnych (np. art. ścierne, metalowe, tonery, smary),
  • różnych materiałów pomocniczych – w zależności od profilu przedsiębiorstwa produkcyjnego.

W zasadzie nie ma firmy, w której automat vendingowy nie mógłby przynajmniej w pewnej mierze zastąpić magazynu. Dlaczego warto wypróbować tę metodę? Ponieważ przynosi wiele wymiernych  korzyści.

Automat vendingowy jako magazyn – zalety

  • Wykorzystanie automatów vendingowych jako alternatywy dla magazynu oznacza dostęp do określonych materiałów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Co więcej, nie ma potrzeby zatrudniania osoby odpowiedzialnej za ich wydawanie.
  • Kolejną korzyścią jest możliwość stałego monitorowania ilości pobieranych przez pracowników materiałów/narzędzi/środków ochrony. To znowu przekłada się na precyzję w składaniu na nie zamówień przez dział zaopatrzenia i wykrywaniu ewentualnych nadużyć.
  • Czas to pieniądz – jak mówi znane przysłowie. Nie ma sensu go tracić na niepotrzebne przestoje spowodowane brakiem dostępu do potrzebnych środków. Automaty vendingowe pomagają zapobiegać takim sytuacjom.
  • Automaty vendingowe są proste w obsłudze, więc absolutnie każdy pracownik jest w stanie z nich korzystać. To także ogromna zaleta tego rozwiązania.

Gdzie kupić automat vendingowy?

Automaty vendingowe, które można wykorzystywać jako alternatywę dla magazynu, ma w swojej ofercie hurtownia narzędzi TOLS z Wrocławia. Maszyny sprzedawane przez firmę TOLS są wyposażone w unikalne rozwiązania technologiczne, które usprawniają proces wydawania pracownikom wszelkich materiałów i środków generujących koszty i wymagających kontroli. Zastosowanie automatów vendingowych pomaga obniżyć koszty przedsiębiorstwa na kilka sposobów. Po pierwsze są to urządzenia samoobsługowe, więc nie trzeba zatrudniać dodatkowego pracownika, po drugie są dostępne przez całą dobę, co pomaga unikać niepotrzebnych przestojów  w produkcji, które zdarzają się zwłaszcza w nocy.