Przedsiębiorca
21 listopada 2018

Automaty szorująco-zbierające. Nowa jakość na rynku urządzeń czyszczących

Czyszczenie wykładzin dywanowych w biurach o dużej powierzchni staje się łatwiejsze dzięki zastosowaniu przemysłowych odkurzaczy piorących. Również w przypadku posadzek twardych nie trzeba używać mopa i wiadra – skuteczne i wydajne maszyny, jakimi są automaty szorująco-zbierające, pozwalają osiągnąć o wiele lepsze rezultaty w o wiele krótszym czasie i przy znacznie mniejszym wysiłku. Co warto wiedzieć na ich temat?

Na wstępie warto rozwiać wątpliwości wszystkich tych, którym wydaje się, że na stosunkowo niedużych przestrzeniach, jakimi dysponują, mop i tak okaże się niezastąpiony. Otóż wcale nie musi tak być! Automaty szorująco-zbierające występują bowiem w wielu rozmaitych wariantach, różniących się między sobą również gabarytami. Te najmniejsze dotrą także w trudno dostępne, wąskie miejsca, gdzie zastosowanie mopa wydawało się do tej pory nieuniknione.

Uniwersalne rozwiązanie

Największe z kolei urządzenia tego typu, wyposażone we własny napęd (trakcję) i siedzisko dla operatora, są w stanie pracować z wydajnością na poziomie od 3 tys. do nawet 5 tys. metrów kwadratowych na godzinę. Możliwość łatwej zmiany szerokości roboczej zaledwie jedną dźwignią pozwala wykorzystać taki automat do czyszczenia nie tylko bardzo dużych, ale też średnich i całkiem niewielkich powierzchni. Oznacza to, że zakup wyłącznie jednego urządzenia pozwala utrzymać w czystości praktycznie wszystkie pomieszczenia w danym obiekcie.

Intuicyjna obsługa

Operator bez trudu wyreguluje zresztą nie tylko szerokość pracy maszyny, ale też prędkość obrotów szczotki czy stężenie dozowanego detergentu, zależnie od stopnia zabrudzenia czyszczonego fragmentu posadzki. Co istotne, wszystkie funkcje nowoczesnego automatu szorująco-zbierającego można zapisać w jego komputerze i konfigurować je później przy użyciu prostych kombinacji pojedynczych klawiszy przyjaznego w obsłudze panelu.

Główne zalety urządzeń

Maszyny tego typu mogą być zasilane z sieci lub akumulatorami, co dodatkowo zwiększa zakres ich mobilności. Urządzenia najwyższej jakości wyposażone są w zbiorniki z tworzywa odpornego na uderzenia, a ich żywotność przedłuża również stalowa rama nośna, malowana proszkowo i zbudowana tak, by dostęp do podzespołów był możliwie łatwy.

Przedstawiciele profesjonalnych firm sprzątających wśród zalet automatów najczęściej wymieniają jednak przede wszystkim komfort czyszczenia, a także cechy wysoce pożądane przez zleceniodawców, czyli dyskrecję (niski poziom hałasu, ok. 70 dB) oraz jednoczesne zmywanie i osuszanie, co eliminuje konieczność wyłączenia całych obszarów pomieszczeń z użycia i jest szczególnie cenione w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Kompleksowa opieka

Który wariant automatu szorująco-zbierającego będzie zaś najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom? W odpowiedzi na to pytanie warto zdać się na fachowców, którzy nie tylko zaprezentują poszczególne modele w działaniu, ale też pomogą w doborze zarówno urządzenia, jak i środków czyszczących. Na taką pomoc liczyć możemy chociażby w przypadku serwisu HurtowniaChemiczna.com, który oferuje ponadto szkolenia z obsługi dystrybuowanych przez siebie maszyn, a także pełną opiekę posprzedażową.