biustonosz Przedsiębiorca
6 września 2017

Brafitting – czy warto skorzystać z usług specjalistów?

Brafitting, czyli inaczej mówiąc idealne dobranie biustonosza do danej sylwetki, to usługa coraz bardziej popularna w Polsce. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele błędów popełniają przy samodzielnym zakupie bielizny. Ma to wpływ na wygląd i komfort jej noszenia. Sprawdzamy, czy warto skorzystać z usług specjalistów.

Zakupy w sieciówkach

Według badań 70% Polek codziennie ubiera źle dobrany biustonosz. Na rynku dostępne są powszechnie znane rozmiary biustonoszy, które często są okrojone. Każda kobieta ma inne potrzeby pod tym względem, z czego może nie zdaje sobie do końca sprawy. Najczęściej biustonosze kupuje się w sklepach z odzieżą w centrach handlowych, albo sklepie z bielizną, podając tylko zapamiętany rozmiar. Zakupiony w sieciówce biustonosz, szczególnie w pośpiechu, może być bardzo niewygodny i źle dopasowany. Przymierzenie bielizny jest konieczne, ale czasem kobiety po prostu nie wiedzą, czy dany biustonosz jest dobrze dobrany, czy nie. Podczas dokonywania wyboru kierują się kolorem, ilością koronki lub niską ceną.

Co to znaczy źle dobrany biustonosz?

Odstające lub za mocno ściśnięte miseczki, za luźny lub za ciasny stanik, za mały obwód lub źle dopasowane ramiączka – to może być efekt nieudanych zakupów. Przez to piersi wyglądają nieestetycznie, szczególnie podczas noszenia obcisłej odzieży. Należy wziąć pod uwagę każdy aspekt biustonosza, a także fakt, że kobieca sylwetka może się zmieniać – wtedy oprócz ubrań należy także wymienić biustonosz.

Prawidłowo dobrany biustonosz spowoduje, że biust będzie się prezentował elegancko
i kobieco, a w dodatku będzie uniesiony. W doborze odpowiednich biustonoszy pomogą specjaliści od brafittingu, którzy mają za sobą specjalistyczne szkolenia i warsztaty, na których zdobyli ogromną wiedzę na temat dopasowania biustonosza. Przede wszystkim uświadamiają kobiety, jaki rodzaj i rozmiar powinny nosić. Takim miejscem jest firma Malavi Marcin Bednarek, gdzie pracownicy udzielają wiele cennych porad na temat biustu oraz całego ciała. Łączą praktyczne rozwiązania z zapewnieniem sympatycznej atmosfery.

Podczas wizyty w specjalnym salonie można liczyć na konsultację z brafitterami na temat rozmiaru. Specjaliści nie pozwolą wyjść bez przymierzenia biustonosza – ma wyglądać dobrze, ale przede wszystkim ma pasować. Brafitterami z reguły są kobiety, gwarantują intymną atmosferę i dyskrecję. Poświęcają tyle czasu, ile potrzeba, aby dobrać właściwy model.