Przedsiębiorca
10 października 2018

Bukiet ślubny – najnowsze trendy

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Nic dziwnego, że para młoda przywiązuje dużą wagę do wszystkich szczegółów ceremonii i weselnego przyjęcia. Istotna jest nie tylko sala, oprawa muzyczna i menu, ale także wygląd państwa młodych. Szczególnie ważna jest oczywiście kreacja panny młodej oraz dodatki, które wpłyną na charakter całej stylizacji. Wśród nieodzownych atrybutów znajduje się bukiet ślubny. Jakie wiązanki ślubne będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie? Podpowiadamy!

Kolorystyka

Bardzo modne będą bukiety z rozłożystych peonii i jaskrów. Możemy zdecydować się zarówno na odcienie pudrowe, subtelnie i delikatne, jak i wyraziste, nasycone fiolety, czerwienie i bordo. Niezależnie od tego, na jaką paletę barw się zdecydujemy, pamiętajmy o zielonych liściach, które wciąż są na topie i wspaniale ożywiają każdy bukiet. Miłośniczki odważnych rozwiązań na pewno ucieszą się, że w nadchodzącym sezonie bardzo modne będą nietypowe kwiaty i oryginalne zestawienia. W wiązance ślubnej mogą znaleźć się na przykład liście monstery lub drobne i fikuśne sukulenty.

Kształt bukietu

Od kilku sezonów królują romantyczne bukiety w stylu boho oraz rustykalnym. Wiązanki tego typu charakteryzują się zwiewnością i lekkością. Tworzone są metodą niekontrolowanego chaosu, dzięki czemu zyskują bezpretensjonalny urok. Tego typu bukiety znakomicie prezentują się w zestawieniu z długimi, barwnymi wstążkami, które są kolejnym hitem nadchodzącego sezonu. Oczywiście wciąż modne są ponadczasowe bukiety o regularnych, minimalistycznych kształtach, które znakomicie prezentują się w towarzystwie eleganckiej kreacji.  Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wiązanki ślubnej się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby powierzyć jej wykonanie zaufanej i doświadczonej florystce. Kwiaciarnia Ismena w Szczecinie tworzy piękne i wyrafinowane bukiety ślubne, które zachwycą każdą pannę młodą.

Kwiat w butonierce

W obliczu ślubnych przygotowań nie zapominajmy o panu młodym! W jego butonierce powinien pojawić się kwiat, nawiązujący do bukietu panny młodej. Dzięki temu para młoda prezentuje się spójnie, elegancko i efektownie. Kwiatową przypinkę dla pana młodego należy zamawiać w tej samej kwiaciarni co bukiet ślubny. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że wiązanka panny młodej i butonierka stworzą duet doskonały.

Dzień ślubu jest bardzo ważny dla każdej młodej pary. Pamiętajmy, żeby zadbać o wszystkie elementy tej podniosłej uroczystości, nie zapominając o kwestiach tak ważnych, jak ślubna wiązanka i kwiat w butonierce dla pana młodego.