deweloper Przedsiębiorca
22 sierpnia 2018

Cechy dobrego developera

Nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się coraz większą popularnością – nowe mieszkanie to wysoki standard, komfort życia i lepsza inwestycja na przyszłość. Wszystko jednak zależy od odpowiedniego wyboru nieruchomości. Tu liczą się nie tylko kryteria, takie jak lokalizacja, metraż czy standard wykończenia, ale także to, jaki deweloper odpowiada za daną inwestycję. Jak wybrać dobrą firmę deweloperską?

Wiarygodność

Podstawą każdej udanej współpracy jest wzajemne zaufanie, dlatego też dobry deweloper powinien być przede wszystkim wiarygodny. Chodzi tu w dużej mierze o stabilną pozycję finansową, która daje kupującym poczucie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy coraz częściej kupujemy nieruchomości jeszcze przed rozpoczęciem budowy. W takiej sytuacji zaufanie i pewność co do stabilności finansowej partnera są nieodzowne. Dzięki uregulowaniom prawnym, w tym ustawie deweloperskiej, interesy klientów są obecnie dobrze chronione, jednak renoma, pozycja i dorobek firmy deweloperskiej to wciąż istotne kryteria dla inwestorów, którym zależy, aby na wybranej firmie można było polegać. Deweloper terminowy, wywiązujący się ze swoich zobowiązań i profesjonalnie podchodzący do kupujących, może liczyć na ich zainteresowanie. Nie bez znaczenia jest także umiejętne budowanie relacji i stosunek firmy do inwestora. Dobry kontakt z kupującym, jasno sformułowane zasady współpracy, nie budzące wątpliwości umowy – wszystko to składa się na dobry wizerunek dewelopera jako firmy godnej zaufania.

Doświadczenie

Korzystając z jakichkolwiek usług, zawsze powinniśmy brać pod uwagę doświadczenie danej firmy. Nie inaczej jest w przypadku firm deweloperskich. Dobry deweloper to taki, który posiada wieloletnią praktykę na rynku nieruchomości. Warto w tym celu przyjrzeć się jego realizacjom. Istotne znaczenie ma przy tym nie tylko ich ilość, ale także rodzaj. Dobrze bowiem, aby dany deweloper specjalizował się w typie budownictwa, na którym nam zależy. Dużym zainteresowaniem cieszą się oferty firm, takich jak Gryf Development w Szczecinie, które realizują wiele inwestycji w określonej lokalizacji i o podobnym, wysokim standardzie. Dzięki temu można liczyć na doświadczenie dewelopera, a także wspomagać się opiniami innych jego klientów.

Opinie

Nie ulega wątpliwości, że idealny deweloper powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Warto w tym celu zapoznać się ze zdaniem inwestorów, którzy już skorzystali z oferty konkretnej firmy i kupili oferowane przez nią mieszkania. Należy przy tym ostrożnie podchodzić do negatywnych opinii publikowanych w Internecie – warto zachować czujność i rozsądnie podchodzić do takich treści, które nie zawsze są wiarygodne. Deweloper mający dobrą opinię wśród klientów to obiecująca opcja, którą warto wziąć pod uwagę.