Przedsiębiorca
28 lutego 2019

Cechy dobrego dewelopera

Nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem osób planujących zakup własnego lokum. W związku z tym pojawia się pytanie: jak znaleźć dobrego dewelopera, aby inwestycja okazała się trafiona, a nabywca był w stu procentach zadowolony z nowego mieszkania? Jakie cechy powinien mieć idealny deweloper? Szczegóły poniżej.

Firma z ustaloną renomą

Warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera, który ma już na swoim koncie zrealizowane z sukcesem inwestycje oraz ustaloną renomę. Jeśli firma działa na rynku już od wielu lat, również jest większa szansa na to, że mamy do czynienia z rzetelnym i godnym zaufania deweloperem. Istotne są też opinie dotychczasowych klientów danej firmy, które znaleźć można m.in. na forach internetowych. Choć oczywiście nie każda taka opina musi być prawdziwa, to już większa liczba negatywnych komentarzy o danym deweloperze powinna wzbudzić naszą czujność. Cechą nie do pominięcia przy sprawdzaniu dewelopera jest również jego wiarygodność finansowa. Bo choć dziś obowiązujące prawo całkiem dobrze chroni interesy kupujących nieruchomość w razie nieuczciwości czy niewypłacalności dewelopera, to i tak warto upewnić się, czy wybraliśmy firmę solidną bez problemów finansowych.

Nadzór nad przebiegiem prac

Warunkiem terminowego zakończenia inwestycji jest profesjonalne podejście do prowadzonych prac budowlanych oraz nadzór nad ich przebiegiem. Deweloper odpowiada za wszystkich zatrudnionych przez siebie wykonawców robót oraz jakość ich pracy. Na budowie nie może być miejsca na żadne niedoróbki, bo od tego zależy bezpieczeństwo i komfort użytkowania nowych nieruchomości. Wszelkie nieprawidłowości muszą być od razu korygowane.

Informacja dla klienta

Jak zauważa nasz rozmówca z biura deweloperskiego Samson Dom, nieodłączną cechą takiej firmy jak ta powinna być komunikatywność. Dobry deweloper powinien informować klientów o przebiegu inwestycji oraz odpowiadać na wszelkie ich pytania i rozwiewać wątpliwości. Dla wielu osób zakup nowego mieszkania jest najważniejszą inwestycją w życiu, trudno się dziwić więc, że mogą mieć obawy związane z prawidłowym przebiegiem całego przedsięwzięcia. Dobry kontakt klienta z deweloperem to gwarancja udanej współpracy i satysfakcji nabywcy mieszkania. Klient powinien też móc oczekiwać od dewelopera rzetelnej porady w kwestii wyboru nieruchomości czy konkretnego lokalu z jego oferty. Warunki umowy powinny być jasno sformułowane tak, by nie budziły one wątpliwości żadnej ze stron. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do brzmienia konkretnych zapisów warto zasięgnąć porady u notariusza.