Przedsiębiorca
1 kwietnia 2019

Cechy dobrego salonu samochodowego

Obecnie zakup nowego samochodu z salonu średnio stanowi wydatek rzędu 30-50 tysięcy złotych. Jeśli decydujesz się taką dużą inwestycję, musisz zadbać o to, aby cała procedura kupna przebiegała w sposób korzystny oraz bezpieczny dla Ciebie. Jak to zrobić? Odpowiedź brzmi: wybrać dobry salon samochodowy. Czym zatem powinien się wyróżniać taki salon? Przeczytaj i sprawdź!

Dobry salon samochodowy, czyli jaki?

W procesie kupna nowego auta niezwykle ważną rolę odgrywa wybór salonu. Obecnie na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć wiele ofert od różnych dealerów. Kiedy już zdecydujemy się na inwestycję w nowy samochód, warto poświęcić czas na to, aby wybrać dobry salon samochodowy. Dobry, czyli taki, który działa w sposób profesjonalny i kompleksowy oraz udziela wsparcia na każdym z etapów transakcji.

Nie spiesz się z wyborem, sprawdź dokładnie czy dana firma jest właśnie tą, z którą chcesz współpracować. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych aspektów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań dobrego dealera.

Dobry salon samochodowy ma dużo pozytywnych opinii

Nim przejdziesz do oferty danego salonu, sprawdź, jakie opinie na temat jego usług możesz znaleźć w sieci. Obecnie wielu internautów bardzo chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Pamiętaj tylko o tym, aby zachować ostrożność w ich interpretacji. Niektóre z nich mogą być bowiem stworzone przez bezlitosną konkurencję. Z uwagi na możliwość pozostania anonimowym, jest to niestety bardzo popularna praktyka. Jak można rozpoznać takie opinie? Fałszywe oceny przede wszystkim są pisane w sposób bardzo kategoryczny, nierzadko również pełne są wulgarnych słów i obelg, a ich autor podpisuje się mało mówiącym o swojej tożsamości nickiem. Takie opinie zdecydowanie warto traktować z dystansem.

Warto również zrobić research wśród znajomych i rodziny. Być może ktoś sam korzystał z usług dealera, którego by polecał bądź słyszał o dobrym salonie samochodowym od innych osób.

Bogata oferta i szeroki asortyment

Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest asortyment, jaki oferuje dany salon.

Klient, decydujący się na zakup nowego, wymarzonego samochodu, musi mieć możliwość wyboru – począwszy od szerokiej gamy modeli pojazdów marki, która go interesuje, poprzez dostępne rodzaje silników, na kolorze nadwozia i tapicerki oraz wyposażeniu dodatkowym kończąc – wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista z Auto Centrum Golemo, które jest największym dealerem samochodowym w Małopolsce.

Dodatkowym atutem salonu jest działający przy nim serwis, w którym będziemy mogli przeprowadzać konieczne naprawy w ramach gwarancji naszego auta, a po jej wygaśnięciu kontynuować udaną współpracę.

Dobry dealer samochodowy pomaga przy formalnościach

Kupno nowego samochodu wiąże się z dużą ilością dokumentów oraz wieloma formalnościami, których musimy dopełnić, aby nowy wóz mógł wreszcie być nasz. Dobry dealer samochodowy zapewnia swoim klientom kompleksowe usługi. Oprócz doradztwa w sprawie modelu, silnika oraz wyposażenia wspiera ich również w procesie finansowania, załatwiając formalności z bankiem oraz w procesie rejestracji i ubezpieczania pojazdu.