Pracownik serwisu opon Przedsiębiorca
15 lipca 2020

Cechy dobrego serwisu opon

Opony to jedyny element samochodu, który ma styczność z podłożem i właśnie dlatego odgrywa tak istotną rolę dla naszego komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Z czasem opony się zużywają, co powinno skłonić nas do wizyty w profesjonalnym serwisie. Po czym po jednak możemy poznać, czy wybrana przez nas firma świadczy usługi na naprawdę wysokim poziomie? Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę.

Zakres usług

Opona oponie nierówna – obsługa skrajnie różnych rodzajów ogumienia, np. do samochodów osobowych i pojazdów rolniczych, wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia, a także specjalistycznego sprzętu. Z tego powodu rozbudowana lista usług dobrze świadczy o profesjonalizmie serwisu. Warto zwrócić uwagę, czy serwis opon poza wymianą i naprawą ogumienia do różnych pojazdów posiada w swojej ofercie również inne pozycje, np. doradztwo czy możliwość przechowania opon do kolejnego sezonu.

Profesjonalizm pracowników

Jakość wykonywanych przez serwis usług zależy od dwóch czynników – pierwszym z nich jest profesjonalizm zatrudnionych przez firmę pracowników. To właśnie oni odpowiedzialni są za to, by nowe opony w naszym aucie były w pełni sprawne i zapewniały maksymalny poziom bezpieczeństwa. Dlatego warto korzystać z usług serwisów, o których wiemy, że zatrudniają jedynie doświadczonych specjalistów o potwierdzonych kwalifikacjach.

Odpowiedni sprzęt

Drugim ze wspomnianych czynników wpływających na jakość wykonywanych przez serwis usług jest specjalistyczne wyposażenie. Przed skorzystaniem z usług danej firmy warto sprawdzić, jakim urządzeniami dysponuje – zwróćmy na przykład uwagę na to, ile podnośników znajduje się w serwisie. Im więcej tego typu urządzeń, tym sprawniej może przebiegać wymiana opon. Pozytywnym przykładem jest tutaj serwis OponyToMy, działający w Krakowie – posiada on na swoim wyposażeniu trzy profesjonalnie wyposażone stanowiska, które pozwalają szybko obsługiwać nawet dużą ilość klientów. To korzyść również dla nas, jeśli zapomnieliśmy wymienić opony przed sezonem i teraz musimy odczekać swoje w kolejce.

Dostępność

Różne serwisy mają swoje specyficzne godziny otwarcia – warto wybrać ten, do którego możemy wybrać się w wolnej chwili bez konieczności rezygnowania z własnych planów, np. po pracy lub podczas weekendu

Ceny i formy płatności

Duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o wyborze usług ma cena. Powinna ona być atrakcyjna, ale też nie nazbyt niska. Jeśli dany serwis oferuje swoje usługi po kosztach znacznie niższych, niż okoliczna konkurencja, możemy z dużą dozą pewności zacząć podejrzewać, że oferowane przez niego usługi i produkty nie stoją na wysoki poziomie. Dla własnej wygody warto korzystać z usług serwisów umożliwiających zapłacenie należności w różnych formach, nie tylko gotówką.