poczekalnia Przedsiębiorca
9 kwietnia 2018

Jakie cechy powinny mieć idealne fotele do poczekalni?

Organizacja poczekalni bardzo wiele mówi o jakości oferowanych usług – dotyczy to biur, różnego rodzaju agencji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych czy prywatnych przychodni i gabinetów lekarskich. Jest to przestrzeń, w której odwiedzający często zasięga podstawowych informacji na temat danego miejsca, ponieważ poczekalnia połączona jest zwykle z rejestracją czy recepcją. Istotny jest profesjonalny wygląd oraz funkcjonalne rozmieszczenie elementów wyposażenia, przede wszystkim krzeseł, kanap, foteli czy sof.

Przy wyborze mebli do poczekalni liczy się zarówno komfort, jak i estetyka. Wybierając meble, zawsze powinniśmy też zwracać uwagę na ich wytrzymałość, a więc materiały, z jakich zostały one wykonane, i sposób ich połączenia. Jak wybrać odpowiednie meble, omówimy na dwóch przykładach – poczekalni w salonie kosmetycznym i poczekalni w prywatnym gabinecie stomatologicznym.

Organizacja poczekalni w salonie kosmetycznym

Salony kosmetyczne to miejsca, któreodwiedzamy dla przyjemności. Umawiamy się na wybrany zabieg o konkretnej godzinie, dlatego z założenia w poczekalni nie spędzimy dużo czasu. Kosmetyczka jest w stanie przewidzieć dokładnie, ile zajmie jej obsługa poprzedniej klientki. W poczekalni wystarczą dwa wygodne fotele i stolik, najlepiej stojący między fotelami. Kosmetyczka może nam zaproponować coś do picia, jeśli będzie trzeba chwilę zaczekać. Jak wybrać odpowiednie fotele?

Przede wszystkim wszystkie meble powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości – mówi nam przedstawiciel producenta i dystrybutora mebli MEBLANT z Wrocławia.

Jeśli chodzi o kolorystykę i estetykę, wszystko zależy od naszego gustu – w salonie kosmetycznym mamy dużą dowolność. Możemy wybrać fotele o klasycznym wyglądzie i kolorze albo na przykład kubełkowe fotele o finezyjnym kształcie i barwie.

Organizacja poczekalni w gabinecie stomatologicznym

W takim miejscu, jak gabinet stomatologiczny, często musimy poczekać na swoją kolej nieco dłużej, ponieważ lekarz nie może przewidzieć, ile potrwa umówiona wizyta (nawet jeśli wskażemy, że chodzi o ukruszony ząb, w trakcie wizyty może okazać się, że konieczne jest coś więcej niż wstawienie plomby). Możemy wybrać elegancko tapicerowane, wygodne fotele, kanapę albo meble modułowe do poczekalni. To ciekawe rozwiązanie – elementy oparcia tworzą kolumny, które są otoczane modułami siedziskowymi. Z kilku elementów możemy tworzyć koła albo węże siedzisk. Z tych samych elementów możemy zmontować poczekalnię na kilka sposobów – więc jeśli jeden układ nam się znudzi, wystarczy przestawić siedziska i elementy proste. Warto przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu.