Gumowa podeszwa buta Przedsiębiorca
12 stycznia 2022

Cechy płyt styrogumowych

Płyty styrogumowe to materiał powszechnie stosowany w przemyśle szewskim. Jest lekki i występuje w różnorodnej kolorystyce, dlatego często używany jest do produkcji obuwia dziecięcego. Ale nie tylko. Czym charakteryzuje się styrogum i jakie jest jego zastosowanie? Podpowiadamy, jakie są właściwości płyt styrogumowych.

Czym jest styrogum?

Styrogum to tak naprawdę miękka i elastyczna guma porowata o doskonałych właściwościach izolacji cieplnej. Cechuje się dobrym współczynnikiem kompresji, czyli wraca do pierwotnego kształtu, zatem stanowi idealny materiał do produkcji podeszew. Guma mikroporowata ma strukturę składającą się z małych zamkniętych komórek. Taka budowa odpowiada za niski stopień absorpcji cieczy i dobrze uszczelnia przed brudem. Płyty styrogumowe dostępne są w różnych wariantach, różniących się od siebie twardością i grubością.

Płyty styrogumowe stosowane w przemyśle szewskim mogą być barwione na dowolny kolor i perforowane wedle różnych wzorów. Na spodach podeszew występują charakterystyczne żłobienia w postaci kratki, zygzaka lub puzzli. Płyty styrogumowe wytwarzane są przez producenta spodów obuwniczych firmę Kwarciak z siedzibą w Kłomnicach. Firma wytwarza wyroby gumowe na zamówienie w nowoczesnym parku maszynowym. O jakości i trwałości podeszew styrogumowych decydują najlepsze gatunkowo materiały użyte do ich produkcji. W asortymencie firmy dostępne są także fleki, płyty naprawcze do obuwia oraz spody do butów.

Podeszwa styrogumowa. Podstawowe informacje

Lekkie i elastyczne tworzywo, jakim jest styrogum, wykorzystywane jest głównie do produkcji obuwia dziecięcego. Podeszwa styrogumowa zwiększa swoja elastyczność w trakcie eksploatacji i idealnie dopasowuje się ruchów dziecka. Spody ze styrogumu używane są także w obuwiu ortopedycznym.

Guma porowata to materiał, który gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża. Jest solidna i sprężysta, a zatem wygodna w użytkowaniu. Styrogum to najlepszy materiał do produkcji podeszew antypoślizgowych. Dobrze poddaje się podłożu i umożliwiają stabilny chód po śliskich powierzchniach.

Buciki na miękkiej podeszwie styrogumowej nie zakłócają naturalnej pracy nóg i nie narzucają wymuszonej pozycji. Najlepsze dla dzieci obuwie to obuwie niewyczuwalne na stopie i niekrepujące ruchów, a styrogum świetnie się do tej roli nadaje. Dlatego producenci obuwia dziecięcego coraz chętniej sięgają właśnie po mikroporowatą gumę, wytwarzaną przez najlepszych producentów, co wpływa na wysoką jakość i trwałość finalnych wyrobów, czyli butów.