Brelok silikonowy Przedsiębiorca
24 sierpnia 2021

Charakterystyka breloków silikonowych

Breloki stosuje się przede wszystkim jako zawieszki do kluczy, choć mogą stanowić ozdobę wielu przedmiotów. Producenci oferują obecnie breloki do portfela, torebki, szlufki w spodniach, plecaka czy pendrive’a. Jest to doskonały pomysł nie tylko na ozdobę, ale dobry sposób na reklamowanie własnego przedsiębiorstwa. Breloki stanowią duży odsetek gadżetów firmowych. Z jakich materiałów się je wykonuje? Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje?

Podział breloków ze względu na materiał

Nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy decydują się na zamówienie breloków o wybranym wzorze i kolorze. Dodatki te stanowią nie tylko ozdobę codziennego ubioru, ale mogą także pełnić funkcję gadżetów reklamowych. Wśród proponowanych obecnie przez firmę Imar znajdują się przede wszystkim breloki z PCV. Gadżety te mogą być wykonywane ponadto z:

  • drewna,
  • metalu,
  • silikonu,
  • skóry,
  • tworzywa sztucznego.

Breloki charakteryzują się zarówno walorami estetycznymi, jak i praktycznymi. Firmy zajmujące się ich produkcją oferują szeroką gamę gadżetów o wybranym kształcie, wzorze czy kolorze. Dołączone do kluczy, portfela czy pendrive’a sprawiają, że łatwo je znaleźć, ponieważ przyciągają wzrok.

Breloki jako gadżety reklamowe są bardzo często wybierane przez firmy. Dzięki temu, że producenci oferują wybór kształtu i koloru dostosowanego do własnych potrzeb i upodobań, można stworzyć ciekawe kompozycje z logo lub nazwą firmy. Znajdują one także zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Można je spotkać jako dodatek do kluczyków od szafek, na przykład na basenie, siłowni czy w klubie. Oznaczone kolejno numerami, ułatwiają odnalezienie odpowiedniej szafki.

Czym charakteryzują się breloki silikonowe?

Wśród dostępnych modeli breloków dostępne są między innymi gadżety wykonane z silikonu. Największą zaletą dodatków tego typu jest to, że są bardzo lekkie, dlatego dołączone do kluczy nie obciążają dodatkowo kieszeni czy torebki. Silikon należy do grupy materiałów miękkich, dzięki czemu wykonane z niego produkty są przyjemne w dotyku. Ponadto, gadżety wykonane z tego materiału są bezwonne i elastyczne.

Dzięki możliwości wyboru wybranego kształtu, wzoru i koloru, breloki mogą być idealnym pomysłem na prezent. Producenci często podejmują się wykonania napisów czy grawerów na gadżetach, dlatego z łatwością można dopasować wybraną kompozycję do indywidualnych potrzeb.

Breloki z silikonu są odporne na odkształcenia pod wpływem niskich i wysokich temperatur. Poza tym można używać ich w każdą pogodę, ponieważ nie szkodzi im wilgoć ani intensywne promienie słońca. Breloki silikonowe są trwałe i elastyczne. Odpowiednio użytkowane mogą zatem służyć przez długi czas.