motor-kawasaki Przedsiębiorca
18 czerwca 2018

Charakterystyka marki Kawasaki

Marka Kawasaki kojarzy się nam dziś przede wszystkim z motocyklami. Co ciekawe, produkcja motocykli jest tylko jednym z wielu obszarów działalności firmy. Choć sprzedaż motocykli i akcesoriów skierowanych do klientów indywidualnych stanowi ponad 20% wpływów firmy, korporacja zajmuje się także produkcją dla przemysłu stoczniowego, lotniczego i kolejowego, a nawet dla energetyki.

Historia marki Kawasaki

Początki marki Kawasaki sięgają roku 1878, kiedy w Tokio powstała firma Kawasaki Tsukiji Shipyard, której działalność skupiała się wokół obsługi szlaków morskich służących handlarzom cukrem – opowiada nasz rozmówca z Autoryzowanego Serwisu i Salonu Kawasaki w Krakowie.

Wkrótce działalność przedsiębiorstwa poszerza się o produkcję własnych statków, wzorowanych na mocnych i szybkich jednostkach zachodnich.

Kolejnym etapem w ewolucji Kawasaki było rozpoczęcie produkcji maszyn, urządzeń i kompletnych pojazdów dla branży kolejowej. W 1918 roku Kawasaki stworzyło pierwszy metalowy samolot w Japonii. Produkcja motocykli jest stosunkowo nowym obszarem działalności tej wiekowej firmy – pierwsze motocykle Kawasaki opuściły fabrykę w 1969 roku.

Motocykle Kawasaki

Misją przyświecającą twórcom motocykli Kawasaki, jest dostarczenie kierowcom łatwych w kontroli pojazdów o maksymalnej wydajności, które jednocześnie zapewnią możliwie największą wygodę. Efektem pracy opartej o takie podejście, są kolejne serie niezawodnych motocykli, stanowiących mocną konkurencję dla innych legendarnych marek.

Wśród flagowych pojazdów Kawasaki należy wymienić chociażby modele H1, Z1 i GPZ900R, które z pewnością zapiszą się trwale w historii światowej motoryzacji. Kolejne rozwiązania są efektem nieprzerwanej pracy nad udoskonalaniem dotychczasowych osiągnięć i służą poprawie komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Nowoczesne motocykle marki Kawasaki posiadają silniki wyposażone elektronicznie sterowanymi zespołami przepustnic, których sterowanie odbywa się zarówno poprzez wtryskiwacze paliwa, jak i przez powietrze dostarczanie do silnika podczas jego pracy. Efektem jest maksymalna płynność pracy silnika i olbrzymia moc.

Elektroniczne sterowanie przepustnice silników Kawasaki pozwalają na redukcję emisji spalin i umożliwiają precyzyjną kontrolę nad poszczególnymi układami, w tym np. kontroli trakcji czy hamowania.

Charakterystyczną cechą motocykli Kawasaki jest dbałość o wygodę jazdy. Najnowsze modele posiadają system ERGO-FIT, który pozwala kierowcy dopasować ustawienie kierownicy, podnóżków, siedzenia i innych elementów do budowy ciała kierowcy. Takie rozwiązanie pozwala kierowcy na znalezienie i przyjęcie najwygodniejszej pozycji do jazdy.

Oferta Kawasaki dla klientów indywidualnych obejmuje nie tylko mocne, komfortowe i niezawodne motocykle, ale także skutery (w tym również wodne), czterokołowce oraz bogaty asortyment odzieży i akcesoriów do jazdy oraz obsługi pojazdów.