myjka-cisnieniowa Przedsiębiorca
12 lipca 2018

Charakterystyka myjek gorącowodnych

Myjki gorącowodne to typ myjek ciśnieniowych wykorzystujących natrysk wody pod wysokim ciśnieniem, w temperaturze od kilkudziesięciu do blisko 150°C. Urządzenia tego typu sprawdzają się przy czyszczeniu najbardziej zabrudzonych powierzchni. Na polskim rynku modele stacjonarnych myjek gorącowodnych oferuje m.in. renomowana firma Ehrle.

Mycie gorącą wodą. Dlaczego to się opłaca?

Profesjonalne myjki gorącowodne uchodzą za znacznie skuteczniejsze od swoich zimnowodnych odpowiedników. Dlaczego tak właśnie jest? To bardzo proste – gorąca woda i para posiadają znacznie lepsze właściwości czyszczące, a w połączeniu z wysokim ciśnieniem i dopasowanym detergentem sprawnie usuwają tłuste plamy oraz oleiste zabrudzenia. Ogromnym atutem myjek gorącowodnych Ehrle i innych podobnych urządzeń jest również możliwość bardzo szybkiej i skutecznej dezynfekcji zanieczyszczonych powierzchni. Co jednak najważniejsze, wszystkie prace czyszczące są przeprowadzane w sposób możliwe przyjazny dla środowiska naturalnego – w oparciu o ekologiczny i oszczędny system grzewczy, przy maksymalnym ograniczeniu zużycia środków czystości. Korzyści ze stosowania urządzeń są więc spore i wyraźnie dostrzegalne. A jak prezentuje się konstrukcja myjek gorącowodnych?

W jaki sposób są zbudowane myjki gorącowodne?

W przypadku myjek gorącowodnych możemy mieć do czynienia z rozmaitymi modelami różniącymi się pod względem sposobu wykonania. Do popularnych rozwiązań należą myjki stacjonarne bazujące na solidnej izolowanej obudowie. Z reguły są to konstrukcje ze stali ocynkowanej – malowane proszkowo, charakteryzujące się nowoczesnym designem i intuicyjnym panelem sterowania. Główny przedmiot zainteresowania stanowi jednak to, co znajduje się wewnątrz urządzenia. Zwróćmy uwagę choćby na myjki dostępne w sklepie online firmy Ehrle. Te nowoczesne urządzenia gorącowodne są zaopatrzone we wbudowany moduł grzewczy na olej opałowy, w palniki gazowe oraz grzałki elektryczne (w zależności od modelu). Ogromne znaczenie w pracy myjek odgrywa oczywiście pompa wysokociśnieniowa z mosiężną głowicą, która jest odporna na najbardziej intensywne warunki eksploatacyjne. Całości dopełniają pistolety, węże, dysze wysokociśnieniowe oraz lance z rękojeścią i osłoną dyszy.

Oprócz myjek stacjonarnych można też znaleźć modele mobilne, dostępne do swobodnego przemieszczania z miejsca na miejsce. Transport opisywanych urządzeń ułatwiają załączone do nich koła (przeważnie dwie pary). Mocna konstrukcja maszyny może być wyposażona w  niezależne zasilanie silnikiem benzynowym. Do podgrzewania wody stosowany jest olej opałowy. W sprzedaży dostępne są też rozwiązania konstrukcyjne wykorzystujące elektryczne bojlery grzewcze (do mycia gorącą wodą tam, gdzie tradycyjne maszyny z podgrzewaniem spalinowym nie mają wstępu). Podstawowe elementy wyposażenia myjki mobilnej przypominają te, znane z urządzeń stacjonarnych (a więc m.in. – węże wysokociśnieniowe, pistolety, lance myjące). Więcej informacji o wszystkich rodzajach myjek, wraz ze szczegółowymi parametrami technicznymi wymienionych urządzeń, można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej sklepu firmy Ehrle.