serwis-samochodowy Przedsiębiorca
7 września 2018

Charakterystyka usług serwisów blacharsko-lakierniczych

Serwisy blacharsko-lakiernicze działają zarówno jako samodzielne warsztaty lub przy salonach dealerów samochodowych. Ponieważ wykonywanie napraw blacharsko-lakierniczych łączy się nie tylko z podniesieniem wizualnej atrakcyjności auta, lecz również z podniesieniem bezpieczeństwa jego użytkowania, szukajmy sprawdzonych, rzetelnych serwisów. Przyjrzyjmy się, z jakich usług możemy w nich skorzystać?

Dobry serwis blacharsko-lakierniczy zapewnia swoim klientom szeroki wachlarz usług, wszechstronność wykonywanych napraw, pracę na sprzęcie najwyższej jakości, a także specjalistyczną wiedzę oraz rozległe doświadczenie zatrudnionych w nim fachowców. Co dokładnie kryje się pod nazwą usługi blacharsko-lakiernicze?

Wgnieceniom mówimy nie

Jedną z usług, oferowanych przez serwisy blacharsko-lakiernicze, jest usuwanie wgnieceń. Jeśli nasze auto uległo uszkodzeniu w wyniku gradobicia, stłuczki lub kolizji, nie wahajmy oddać go do serwisu. Tam, za pomocą specjalnej dźwigni, wgniecenia zostaną wypchane do poprzedniej pozycji, lub, jeśli dostęp do nich jest wyłącznie od zewnątrz, zostaną odpowiednio nagrzane. Inną metodą ich usunięcia będzie naklejenie na nie materiału w postaci grzybka, maskującego wgniecenie.

Lakier to podstawa   

Serwis blacharsko-lakierniczy to miejsce, gdzie przeprowadzimy wszelkie naprawy, związane z lakiernictwem. W specjalistycznej komorze lakierniczej fachowcy pomalują, w zależności od naszego życzenia, albo poszczególne elementy auta albo całość karoserii oraz nadwozia. Naniesione warstwy preparatu nie będą miały w ten sposób styczności z drobinkami kurzu lub innymi zanieczyszczeniami. W ramach omawianych usług, możemy także skorzystać z usługi regeneracji lakieru. Jest ona doskonałą metodą zamaskowania obtarć, rys oraz odprysków, a także sposobem na podniesienie wizualnej atrakcyjności samochodu. Uzupełnienie lakieru, przywrócenie jego blasku oraz zmiana powłoki z matowej na błyszczącą, to tylko niektóre przykładowe czynności z zakresu lakiernictwa.

Wymiana elementów

Serwis blacharsko-lakierniczy pomoże nam także w przypadku, gdy w wyniku poważnego wypadku, mechanicznego zniszczenia konstrukcji lub na skutek dziania korozji, koniecznym będzie wymiana konkretnego elementu karoserii. Dlatego tak ważnym jest korzystnie wyłącznie z usług sprawdzonych serwisów blacharsko-lakierniczych, takich jak autoryzowany serwis Toyota Centrum Wrocław. Dysponują one bowiem częściami zamiennymi wysokiej klasy, które będą gwarantem naszego bezpieczeństwa na drodze. 

Na wysoki połysk

Jeśli natomiast chcemy poprawić wygląd naszego pojazdu, zdecydujmy się na polerowanie. Dzięki specjalnej polerce, zostaną usunięte zacieki, hologramy oraz inne, niepotrzebne już detale, a powierzchnia zabezpieczona odpowiednim preparatem.