Chwytak przemysłowy Przedsiębiorca
21 lipca 2022

Chwytaki zawieszane. Charakterystyka

Chwytaki zawieszane to narzędzia przeznaczone do podnoszenia różnych, ciężkich przedmiotów, w tym krawężników i płyt drogowych. To wyroby niezwykle precyzyjne, łatwe w obsłudze i bezpieczne. Są zwykle wykonane z metalu, a metoda ich wykończenia to malowanie proszkowe. Chwytaki zawieszone cechuje przede wszystkim solidna konstrukcja, która zapewnia im długą żywotność. Co jeszcze wyróżnia te narzędzia?

Ogólna charakterystyka chwytaków zawieszanych

Każdy chwytak zawieszony to narzędzie o regulowanej szerokości. Dzięki temu może udźwignąć zarówno przedmioty o mniejszych, jak i większych gabarytach. Standardowe produkty mają szerokość chwytu od 61 cm aż do 110 cm. Ponadto narzędzia te mogę udźwignąć przedmioty o wadze nawet od 250 do 500 kg. Mechanizm chwytania, w który są wyposażone pozwala na łatwe zaciskanie i zwalnianie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że podnoszony ładunek nie wypadnie i nie zniszczy się. Chwytaki zawieszane mają także gumowe rączki, które zapewniają wygodę i zapobiegają wyślizgiwaniu się pracownikom. Obecnie dostępne na rynku narzędzia tego rodzaju można podzielić na:

  • chwytaki zawieszane wzdłużne,
  • chwytaki zawieszane poprzeczne,
  • chwytaki zawieszane poprzeczne podwójne,
  • chwytaki zawieszane boczne,
  • chwytaki do bloków,
  • chwytaki do jombów.

Te solidne wyroby służą przede wszystkim do przenoszenia i ustawiania płyt i krawężników drogowych wzdłuż wytyczonych linii. Dzięki ich precyzji każdy chodnik i droga są budowane zgodnie ze wszystkimi standardami.

Główne zastosowanie chwytaków zawieszanych

Chwytaki zawieszane do specjalistyczne narzędzia brukarskie ułatwiające jednoosobowe przenoszenie krawężników i płyt drogowych. Obecnie asortyment jest bardzo zróżnicowany. Jak już wspomniano, można zdecydować się na chwytak wzdłużny poprzeczny lub boczny, które z łatwością podnoszą bloki betonowe, płyty, krawężniki i jomby. Wszystkie te rodzaje proponuje producent narzędzi JAZON Sp. z o.o.

Wiele rodzajów chwytaków zawieszanych współpracuje także z maszynami do robót drogowych. Dzięki temu ich praca staje się bardziej wydajna i precyzyjna. Narzędzia te pozwalają na bezwysiłkową pracę, która znacznie przyspiesza proces budowy dróg. Należy pamiętać, że chwytaki zawieszane doskonale sprawdza się także na placach budowy. Dzięki nim można przenosić różne ciężkie elementy konstrukcyjne i materiały budowlane. Narzędzia te są pomocne nie tylko przy budowie, ale także przebudowie czy rozbiórce dróg, chodników i placów. To wyroby solidne, trwałe, które znacznie ułatwiają pracę w każdym miejscu.