Ciekawe oferty leasingowe dla firm Przedsiębiorca
8 września 2021

Ciekawe oferty leasingowe dla firm. Nie tylko auta osobowe i dostawcze

W czasach obecnych leasing jest powszechną metodą finansowania zakupów środków trwałych. Umożliwia korzystanie z różnych przedmiotów, które leasingodawca przekazuje leasingobiorcy bez obowiązku ich natychmiastowej spłaty. Jak się okazuje, w leasing można brać wiele nietypowych przedmiotów, takich jak np. zwierzęta gospodarcze. Jakie są inne ciekawe oferty leasingowe? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Nietypowe oferty leasingowe

Najpopularniejszymi przedmiotami leasingu są: samochody, maszyny rolnicze i budowlane oraz różne elementy wyposażenia biur. Zdobycie tych produktów jest bezproblemowe, gdyż są one powszechne na rynku. Ich leasingowanie może ułatwić pracę przedsiębiorcom różnych firm i przyczynić się do pomnażania kapitału.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela firmy Partner Leasingowy, specjalizującej się w pośrednictwie finansowym:

w leasing można wziąć niemal każdy przedmiot, który może być potrzebny do sprawnego prowadzenia działalności gospodarczej. Poza pojazdami może być to także sprzęt medyczny, wózki widłowe i co ciekawe- oznakowania zewnętrzne oraz wewnętrzne, a nawet krowy mleczne. ”

Leasing krów mlecznych jest ciekawą i dochodową ofertą dla gospodarstw rolnych. Dzięki finansowaniu tych zwierząt hodowlanych rolnicy mogą znacznie zwiększyć produkcję mleka, co za tym idzie- uzyskać dodatkowe zyski pieniężne płynące z możliwości eksportu mleka za granicę.

Leasing domków drewnianych oraz kamperów

Równie ciekawą ofertą leasingową jest usługa leasingu domków drewnianych oraz kamperów. Jak wiadomo, zakup drewnianego domku wiąże się z dużym jednorazowym wydatkiem. W takiej sytuacji pomocne może okazać się skorzystanie z usługi leasingu. Domek drewniany jest nietypowym przedmiotem leasingowym i wymaga szczegółowego dopracowania umowy leasingowej. Dzięki temu osoba korzystająca z tej metody finansowania może kupić domek z niewielką wpłatą własną. Co więcej, raty leasingu są wygodne do spłacania i umożliwiają obniżenie podstawy opodatkowania w podatku dochodowym.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku leasingowania kampera. Jego zakup wymaga dużego wkładu pieniężnego, co nie zawsze jest możliwe. Dlatego też warto zdecydować się na usługę leasingu. Leasing jest wygodną formą finansowania, gdyż wymaga jedynie niewielkiego nakładu finansowego ze strony leasingobiorcy. Co więcej, leasing jest znacznie prostszy do uzyskania, niż kredyt bankowy, który wiąże się z dużą ilością dokumentów.

Leasing paneli fotowoltaicznych

Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala osiągnąć wiele korzyści. Ich zamontowanie umożliwia darmowe pozyskiwanie energii ze światła słonecznego oraz daje możliwość zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy. Skorzystanie z usługi leasingu fotowoltaiki jest doskonałym pomysłem dla przedsiębiorców chcących zainstalować panele fotowoltaiczne bez inwestowania dużej ilości pieniędzy. Co więcej, leasing sprawia, że instalacja fotowoltaiczna sama na siebie zarabia, a w przeciągu kilku lat się całkowicie spłaci.