Przedsiębiorca
18 marca 2020

Co powinna zawierać dobra oferta nieruchomości?

Prawidłowo skonstruowana oferta nieruchomości jest jednym z najistotniejszych elementów wpływających na sprzedaż wystawianego lokalu. Bardzo ważne jest odróżnienie jej od innych ofert na rynku oraz zawarcie w przekazie najistotniejszych elementów i załączenie atrakcyjnych wizualnie zdjęć. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przygotowując dobrą ofertę nieruchomości.

Załącz atrakcyjne wizualnie zdjęcia

W związku z tym, że funkcjonujemy obecnie w kulturze obrazu to zdjęcia są pierwszym elementem, na który osoba poszukująca posiadłości zwraca uwagę. Niestaranne i rozmazane zdjęcia nie sprzyjają dalszemu zapoznaniu się z ofertą. Aby wykonać odpowiednie kadry możemy zatrudnić osobę, która profesjonalnie zajmuje się fotografią wnętrz lub wykonać zdjęcia na własną rękę. Przed wykonaniem fotografii powinniśmy posprzątać mieszkanie, ponieważ czyste i schludne pomieszczenia wyglądają bowiem dużo lepiej na zdjęciach. Fotografie zawarte w ofercie nieruchomości powinny ukazywać najbardziej atrakcyjne punkty sprzedawanej nieruchomości. Ważne jest także oświetlenie i używany do zdjęć aparat. Jeśli chcemy wykonać bardziej profesjonalne zdjęcia, możemy w tym celu wypożyczyć aparat z obiektywem szerokokątnym. Jego użycie optycznie powiększa pomieszczenie.

Zamieść poprawny opis

Oferty nieruchomości powinny charakteryzować się prostotą zdań. Formułując tekst, należy zacząć od określenia dokładnej lokalizacji posiadłości, czyli jej dzielnicy, ulicy i numeru domu. Na początku warto określić także liczbę pokoi i metraż mieszkania. Powinniśmy również nawiązać do aspektów, które odróżniają zamieszczoną ofertę od innych. Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę #NIERUCHOMOŚCI:

Jeśli odświeżyliśmy lub wyremontowaliśmy sprzedawany lokal, warto napisać, co dokładnie było w nim wykonane. W ten sposób pokażemy potencjalnemu klientowi nie tylko stan nieruchomości, ale także dbałość o jej prawidłowe funkcjonowanie.

Potencjalnego nabywcę mieszkania może interesować dodatkowe wyposażenie, warto więc wspomnieć, jakie urządzenia zastanie po przeprowadzce. Istotnym elementem jest również opisywanie zalet lokalizacji, w której znajduje się nieruchomość. Posłużą temu informacje o wszelkich udogodnieniach, takich jak skomunikowanie z centrum miasta, bliskość szkół i innych miejsc użyteczności publicznej. Następnie warto zawrzeć informację o opłatach związanych ze sprzedawaną nieruchomością. Aby oferta była poprawnie skonstruowana, potencjalny nabywca nie powinien mieć problemu ze znalezieniem kontaktu do sprzedającego, warto więc zamieścić go w widocznym miejscu.