Lokal na imprezę firmową Przedsiębiorca
12 sierpnia 2021

Co wziąć pod uwagę wybierając miejsce na organizację imprezy firmowej? 

Wybór miejsca na imprezę firmową wiele zależy od charakteru wydarzenia. Inaczej powinna wyglądać nieformalna integracja, a inaczej – oficjalna wigilia. Z tego powodu warto sprawdzić, jaki klimat panuje w danym lokalu przed podjęciem się właściwych działań organizacyjnych. Atmosfera obecna w restauracji nie jest jednak jedynym czynnikiem, jaki należy wziąć tutaj pod uwagę. Poniżej znajdziesz więcej wskazówek, jak przygotować podobne przyjęcie.

Lokalizacja jest jedną z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać przy planowaniu imprezy firmowej. Jeżeli wydarzenie będzie odbywać się „na miejscu”, warto znaleźć lokal znajdujący się w niedalekiej odległości od zakładu lub centrum miasta. Należy zadbać również o to, aby był to punkt pozwalający na bezproblemowy powrót do domu. W podobny sposób powinno się podejść do przyjęć organizowanych w ramach wyjazdu (np. szkoleniowego, integracyjnego czy w celach biznesowych). Najlepiej, gdy wybrana restauracja jest położona w pobliżu hotelu.

Organizacja imprezy firmowej 

W cateringu i karcie dań warto poszukiwać różnorodności – przedsiębiorstwo nie jest grupą, w której każda jednostka ma takie same preferencje, dietę czy alergie. Impreza firmowa nie będzie udana, jeżeli wśród jej uczestników znajdą się osoby, które „nie będą miały co jeść”. W przypadku większych zakładów poznanie potrzeb wszystkich pracowników może sprawiać pewne trudności, należy zatem przyjąć, że niektórzy z nich nie spożywają np. mięsa i glutenu (co zdarza się najczęściej) i sprawdzić, czy lokal może dostosować swoją ofertę pod tym kątem.

Posiłki powinny być przede wszystkim pyszne, dlatego przy wyborze restauracji powinno się zwrócić uwagę na oceny wcześniejszych gości. Oprócz walorów smakowych, warto sprawdzić sposób podania potrawy: jedzenie, które prezentuje się estetycznie i elegancko lepiej pasuje do charakteru imprezy firmowej. Poza wyglądem serwowanego cateringu dużą rolę odgrywa wnętrze samego lokalu. Dobrze, jeżeli wystrój gospody będzie odpowiadał atmosferze danego przyjęcia: na Śląsku bardzo klimatyczny wydaje się Dworek Pod Lipami w Katowicach.

Zabawa podczas imprezy firmowej 

Podczas niektórych przyjęć organizowanych przez zakład pracy mają miejsce tańce, dlatego warto sprawdzić, czy wybrany lokal posiada wolną powierzchnię, która będzie to umożliwiać. Należy przy tym ustalić, kto będzie puszczał muzykę – być może istnieje opcja przygotowania własnej playlisty. Jeżeli mamy do czynienia z imprezą integracyjną, trzeba zastanowić się także nad wspólnymi zabawami, np. kalamburami lub karaoke.