impreza firmowa Przedsiębiorca
29 czerwca 2020

Czego nie może zabraknąć na firmowej imprezie integracyjnej?

W każdej firmie, w jednym zespole funkcjonują obok siebie ludzie z naprawdę różnych środowisk. Od ich wzajemnych stosunków, od tego jak będą się dogadywać zależy efektywność ich pracy, która przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe. Korporacje doskonale zdając sobie z tego sprawę, coraz chętniej stawiają na szeroko pojętą integrację, podczas której podwładni mają szansę odnaleźć wspólny język. Czytając nasz artykuł dowiesz się, czego absolutnie nie może zabraknąć w czasie imprezy organizowanej właśnie w tym celu.

Faktem jest, że obecnie w statystycznym zakładzie pracy kadra stale się zmienia. Wraz ze wzrostem mobilności społeczeństwa, nasze życie zawodowe nabrało rozpędu. W dobie serwisów typu LinkedIn, wielu z nas dosłownie przebiera w propozycjach, co sprawia, że częsta zmiana miejsca zatrudnienia, przestaje być czymś, co stawia nas w złym świetle. Warto zwrócić uwagę, że nawet wewnętrzny awans powoduje, iż poznajemy zupełnie nowych ludzi, z którymi do tej pory nie mieliśmy przyjemności współdziałać.

Wydarzenie rodzące dobre wspomnienia

Choć z tego, co napisaliśmy jasno wynika, że cykliczne imprezy integracyjne są w zasadzie czymś obowiązkowym, a przez to często praktykowanym, nie wszyscy niestety ludzie na kierowniczych stanowiskach, wiedzą jak taki event powinien wyglądać. By wszystko odbyło się w jak najlepszej atmosferze i zrodziło tylko dobre wspomnienia, a przy tym – co najważniejsze –  zbliżyło zespół do siebie, warto postawić na sprawdzone formy wspólnego spędzania czasu.

Po pierwsze, lokalizacja

Także w tym wypadku lokalizacja okazuje się sprawą kluczową – od niej naprawdę wiele zależy. Malownicze krajobrazy doskonale wpływają na samopoczucie, koją zmysły i zapewniają odpoczynek na wysokim poziomie, o jaki ciężko w gwarnym, miejskim otoczeniu. W Polsce na największą dawkę spokoju i beztroski możemy liczyć oczywiście wśród zachwycających gór. Posiadamy w końcu sporo niezwykle atrakcyjnych okolic, które okażą się znakomitym sercem wydarzenia, które planujemy. Czymś, co jednak niewątpliwie wyróżnia się na wiele różnych sposobów jest przepiękne Podhale, posiadające także znakomitą bazę noclegową. Czego przykładem mogą być Szaflary, szczycące się ośrodkiem Borowy Dwór, dysponującym nowoczesnym centrum biznesowym.

Znakomite, zróżnicowane menu

Uwielbiamy dyskutować o jedzeniu – to bardzo częsty temat naszych rozmów, także w przypadku, gdy coś zdecydowanie mniej nam smakuje. Stołowanie się w miejscach serwujących potrawy wątpliwej jakości to murowana porażka całej integracji. Zatem, organizując wyjazd dla naszych pracowników, postawmy na bogate, zróżnicowane menu, takie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Także wybór napojów ma niebagatelne znaczenie; pyszny, świeży sok podany do śniadania, aromatyczna kawa i coś mocniejszego, pitego nieco później to podstawy, o które obowiązkowo należy zadbać.

Przemyślany wybór atrakcji

Program wyjazdu powinien być odpowiednio przemyślany i skonsultowany z uczestnikami. Nie każda propozycja musi przypaść do gustu wszystkim biorącym udział w wyprawie – dlatego tak ważne jest, by razem opracować optymalny plan. Stawiajmy przede wszystkim na swobodę, nie możemy kogokolwiek do czegoś zmuszać. Tradycyjne ognisko, czy  spokojna piesza wycieczka to “pewniaki”, natomiast paintball, zajęcia na strzelniczy lub koncert mogą nie być jednomyślnie dobrze odebrane. Z drugiej strony nie wolno pozwolić nikomu się nudzić. Ciekawą i bezpieczną opcją wydaje się być relaks w SPA, wizyta w termach bądź zabawa aquaparku. Czymś, co warto przemyśleć może być także przejażdżka konna lub gra w tenisa, a nawet golfa. Sport sprzyja integracji, a niespieszne rozgrywki w kręgle, czy bilard okażą się także dobrą okazją do ciekawych rozmów. Nie powinniśmy rezygnować ze wspólnego, wieczornego wyjścia na drinka, przy zachowaniu  rzecz jasna właściwego umiaru.

Pamiętajmy, że impreza tego typu ma za zadanie zbliżenie do siebie dosłownie całego zespołu, nie zaś skłócenie poszczególnych jego członków, czy utworzenie kilku małych grupek lub – co fatalne – uformowanie zwalczających się obozów. Wypracowanie wielce zadowalającego kompromisu już na etapie organizacyjnym, stanie się znakomitą zapowiedzią udanego wyjazdu, z którego nasi pracownicy wrócą wypoczęci i niezwykle zmotywowani do efektywnego pełnienia swych obowiązków.