Zakup ciągnika Przedsiębiorca
7 maja 2021

Czy i gdzie można tanio kupić ciągnik rolniczy?

Prowadzenie gospodarstw specjalizujących się w produkcji żywności wiąże się ze sporymi inwestycjami. Zakup ciągników rolniczych to duży wydatek, na który stać coraz mniej osób. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z wykonywaniem prac polowych? Czy istnieje jakiś sposób na znalezienie tanich i jednocześnie niezawodnych maszyn rolniczych?

Ciągniki rolnicze polskich producentów

Zakup ciągnika rolniczego musi być bardzo dobrze przemyślany nie tylko ze względu na wybór najbardziej dopasowanego modelu, lecz także na możliwości inwestycyjne przyszłego właściciela. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że pojazdy rolnicze są bardzo drogie. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zakup ciągników u polskich producentów. Sprowadzanie maszyn z innych krajów wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego ich cena jest także odpowiednio wyższa.

Kupno w cenach promocyjnych

Poszukując taniego sprzętu rolniczego, warto przeglądać oferty renomowanych producentów, którzy często sprzedają maszyny w promocyjnych cenach. Wyprzedaże pozwalają nie tylko znacznie zaoszczędzić pieniądze, lecz także umożliwiają zakup sprzętu najwyższej jakości. Oczywiście można też zdecydować się na pojazdy używane, jednak w takiej sytuacji nigdy nie mamy pewności, że urządzenie jest faktycznie w dobrym stanie i nie ma ukrytych wad.

Dotacje z Unii Europejskiej

Specjaliści z firmy Farmtrac podpowiadają, że kolejny sposób na obniżenie kosztów zakupu ciągnika to dotacje z Unii Europejskiej:

Wnioskowanie o wsparcie finansowe wiąże się oczywiście ze sporą ilością formalności, jednak bardzo się opłaca. UE przygotowała różne programy, które dokładnie określają zasady przyznawania dofinansowania. Aby skorzystać z pomocy, należy spełnić szereg wymogów dokładnie opisanych w regulaminie konkretnego programu. Statystyki pokazują, że coraz więcej polskich rolników skorzystało ze wsparcia, dzięki czemu mogli pozwolić sobie na zakup stosunkowo tanich i wydajnych traktorów najwyższej klasy.

Kredytowanie zakupu

Warto także sprawdzić, czy dana firma oferuje elastyczny sposób spłaty pojazdu. Kredytowanie maszyn to dla wielu osób jedyny sposób na kupno profesjonalnych ciągników wysokiej klasy. Polscy producenci ciągników są z reguły chętni do współpracy, dzięki czemu coraz więcej osób może wprowadzić do swoich gospodarstw rolnych nowoczesne rozwiązania. Jeśli możemy pozwolić sobie na taką inwestycję, warto skontaktować się z producentem maszyn w celu omówienia wszystkich szczegółów i zasad płatności.