Przedsiębiorca
6 marca 2019

Czy pomoc drogowa działa całodobowo?

Nagła, poważna awaria samochodu to sytuacja bardzo stresująca. Zazwyczaj myślimy wtedy o sprawach, które wydają się najpilniejsze: że gdzieś powinniśmy zdążyć dojechać, coś załatwić, wywiązać się z jakiegoś zobowiązania. Trudno się pogodzić z tym, że trzeba będzie zmienić plany. Wyrozumiała, a zarazem szybko działająca i kompetentna pomoc drogowa jest w takiej sytuacji nieoceniona. Jak działają takie firmy? Czego można od nich oczekiwać?

Pomoc drogowa 24 h

Godziny awarii niestety nie możemy sobie wybrać, może nas zaskoczyć na drodze w najmniej spodziewanym momencie. Ważne jest, by empatyczny i kompetentny pracownik obsługi odebrał telefon o każdej porze dnia i nocy i zrobił wszystko, by udzielić nam pomocy jak najszybciej. Nie ulega wątpliwości, że dobra pomoc drogowa powinna działać całodobowo, i to nie z przypadku, na zasadzie „W razie jakby coś to może się obudzę, odbiorę i coś zorganizuję ”.

To powinny być normalne, regularne dyżury pracowników na infolinii i pracowników gotowych o każdej porze pojechać ze specjalistycznym sprzętem do miejsca awarii pojazdu – mówi specjalista z firmy Pomoc Drogowa Bojszczak, działającej na terenie Poznania i okolic, a w razie konieczności na terenie całego kraju i Unii Europejskiej.

Jak wygląda udzielanie pomocy drogowej

Autopomocy udziela się nie tylko w przypadku typowej awarii auta. Można też dzwonić w innych sytuacjach, np. braku paliwa, konieczności wymiany koła, awaryjnego odpalania auta, a nawet stłuczki, której konsekwencją jest zablokowana droga. Profesjonale firmy przyjeżdżają szybko, dokonują drobnych napraw na miejscu, udzielają fachowych porad, dysponują własnymi warsztatami samochodowymi, blacharsko – lakierniczymi bądź ściśle z nimi współpracują. Gdy sytuacja tego wymaga, zabezpieczają samochód na parkingu, zajmują się holowaniem pojazdu, transportem za pomocą odpowiedniej do danego typu pojazdu lawety. Na czas transportu i napraw naszego samochodu użyczają auta zastępczego. Dobra pomoc drogowa potrafi się zająć nie tylko autami osobowymi, ale też dostawczymi, ciężarowymi, busami, naczepami.

Dodatkowe usługi świadczone przez pomoc drogową  

Z oferty autopomocy i autoholowania można skorzystać także wtedy,  gdy  dokonujemy zakupów wielkogabarytowych i potrzebujemy specjalistycznego transportu. Do takich zakupów można zaliczyć żaglówki, motorówki, motocykle, quady, samochody, maszyny rolnicze czy przemysłowe.