Przedsiębiorca
27 marca 2019

Czy ubezpieczenie AC musi być drogie?

Ubezpieczenie samochodu nie jest tym, co kierowcy lubią najbardziej. Wydatek ten często stanowi mniejsze lub większe obciążenie dla domowego budżetu. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, które każdy mieć musi, wiele kontrowersji wywołują koszty dodatkowych ubezpieczeń oferowanych przez profesjonalne agencje. Z czego wynika ich koszt i czy zawsze powinien być on rozpatrywany w kategoriach jednorazowego wydatku?

Czy warto posiadać ubezpieczenie AC?

Auto-casco jest ubezpieczeniem, które zabezpiecza kierowcę przed poniesieniem kosztów związanych z naprawą pojazdów uczestniczących w wypadku, nawet jeżeli jest on jego sprawcą. Choć o wypadkach słyszy się często rzadko kto myśli o tym, że kiedyś będzie jego uczestnikiem. Jeszcze rzadziej myśli się o tym, że można go spowodować. Niemniej jednak, gdy dojdzie już do najgorszego, zawsze dobrze mieć alternatywę dla samodzielnego ponoszenia kosztów. Zakres ubezpieczenia może obejmować również kradzież. To jedna z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji. Jednego dnia wieczorem ma się pojazd, drugiego dnia rano auto znika. Zostaje się nie tylko bez środka komunikacji, ale także z perspektywą zakupu nowego. W przypadku posiadania ubezpieczenia AC, koszty pojazdu zwracane są właścicielowi w takiej wartości, jaką auto posiadało w momencie kradzieży. Ubezpieczenie AC może obejmować również zwrot kosztów poniesionych w wyniku zdewastowania samochodu. To bardzo rzadkie zjawisko, ale od czasu do czasu można usłyszeć o chuligańskich wybrykach. Aby mieć pewność, że ma się do czynienia z najlepszym ubezpieczeniem AC, warto skorzystać z oferty profesjonalnych ubezpieczalni. Zdecydowanie należy do nich agencja ubezpieczeniowa Mariana Barana, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom najatrakcyjniejsze polisy. Od czego zatem będzie zależała cena ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie AC – koszty

Na koszt ubezpieczenia AC wpływ ma wiele czynników. Pierwszym z nich jest wiek i doświadczenie kierowcy. Im będzie ono mniejsze, tym więcej przyjdzie zapłacić za ubezpieczenie. Dużą rolę odgrywa również marka samochodu. Jeżeli to pojazd najbardziej rozpoznawalnych producentów, a dodatkowo umieszczony jest w segmencie premium, będzie stanowił dla potencjalnych złodziei o wiele bardziej łakomy kąsek niż samochody z niższych półek. Warto również wspomnieć o standardowych wyznacznikach ceny takich jak moc silnika, jego pojemność oraz rok wyprodukowania auta. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie AC, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jednym z nich jest to, że w razie konieczności auto naprawiane będzie przy użyciu części oryginalnych, a nie zamienników.