Przedsiębiorca
31 lipca 2018

Czy wynajęcie dźwigu to dobry pomysł?

Urządzenia dźwigowe to nieodzowny element krajobrazu każdej budowy. Nic w tym dziwnego – te wyjątkowe konstrukcje znacząco usprawniają wszelkiego rodzaju prace budowlane. Dzięki nim możemy unieść na wysokość nawet kilkunastu metrów bardzo ciężkie ładunki. Ten profesjonalny sprzęt jest jednak bardzo kosztowny, dlatego wiele firm decyduje się na wynajem dźwigu. Czy to dobre rozwiązanie? Gdzie znajdziemy żurawie i inne podnośniki do wynajęcia? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w artykule.

Wypożyczenie dźwigu to rozsądne rozwiązanie, które pozwala jednocześnie na efektywną pracę na budowie oraz spore oszczędności.

Kiedy urządzenia dźwigowe są niezbędne?

Żurawie i podnośniki są nieocenione nie tylko na placach budowy – sprawdzają się także podczas montażu dużych reklam, wycinki drzew, przeładunku towarów oraz w trakcie prac przy sieciach elektroenergetycznych. Żurawie są przydatne wszędzie tam, gdzie trzeba przetransportować materiały budowlane. Podnośniki są wykorzystywane także przy montażu i demontażu urządzeń przemysłowych, np. kominów i silosów. Nowoczesne urządzenia dźwigowe z łatwością przenoszą ładunki na odległość pionową i poziomą od osi żurawia.

Wynajem? To się opłaca!

Zakup urządzeń dźwigowych to ogromna inwestycja, dlatego ich wynajem jest bardziej opłacalny. Pamiętajmy, że dźwigi to naprawdę potężne maszyny, które słono kosztują, a po skończonej inwestycji musimy mieć miejsce na ich przechowywanie. Żurawie użytkowane tylko raz na jakiś czas powinny być także zabezpieczone przed zniszczeniem. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie urządzeń dźwigowych na kilka godzin lub dni – to opcja znacznie tańsza i wygodniejsza niż zakup nowego sprzętu. Gdzie wynajmiemy urządzenia dźwigowe świetnej jakości? Warto postawić na doświadczoną firmę, która cieszy się renomą w branży jak firma Górka w Siedlcu, w województwie małopolskim. Firma od wielu lat zajmuje się wynajmem profesjonalnego sprzętu budowlanego oraz specjalistycznego, a w jej ofercie znajdują się między innymi dźwigi, podnośniki koszowe, żurawie, koparko-ładowarki oraz cementonaczepy.

Wynajem żurawi to świetne rozwiązanie dla małych, średnich i dużych firm. Pamiętajmy, że nie ma uniwersalnych urządzeń dźwigowych – dlatego, jeśli zdecydujemy się na zakup żurawia, może okazać się, że nie sprawdzi się on w przypadku każdej inwestycji. Lepszym, tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem podnośników, które możemy idealnie dopasować do projektu, nad którym obecnie pracujemy.