Przedsiębiorca
18 września 2018

Wynajem kombajnu – czy to dobry pomysł?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to zadanie bardzo angażujące. Na szczęście w obecnych czasach rolnicy mają dostęp do maszyn, które znacząco usprawniają wszelkiego rodzaju prace i poprawiają efektywność funkcjonowania gospodarstwa. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze maszyny ulegają czasami usterkom, które mogą negatywnie odbić się na zbieraniu plonów i pracach rolniczych. Co zrobić, gdy kombajn ulegnie awarii? Czy wynajem maszyny rolniczej to dobry pomysł? Podpowiadamy.

Usługi rolnicze to znakomita opcja na przykład dla rolników niedysponujących własnym kombajnem. Tego typu usługi świetnie sprawdzą się także, gdy kombajn uległ awarii, a my chcemy, żeby nasze gospodarstwo funkcjonowało na najwyższych obrotach. Gdzie znaleźć firmę, która świadczy usługi rolnicze i czym się kierować podczas poszukiwań?

Bogate doświadczenie i kompleksowe usługi

Szukając firmy świadczącej usługi rolnicze, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie – im dłuższa obecność w branży, tym większa szansa, że będziemy zadowoleni z usług firmy. Pamiętajmy, żeby stawiać na miejsce, które cieszy się renomą i oferuje kompleksowe usługi. Powyższe kryteria spełnia godna zaufania firma Usługi Rolnicze Pabirowska Dorota w Namysłowie, w województwie opolskim, która z powodzeniem działa w branży od 2009 roku. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w usługach rolniczych takich jak transport płodów rolnych, siew kukurydzy, omłot zboża, kukurydzy i rzepaku oraz w sprzedaży kombajnów i części zamiennych. Firma sprzedaje między innymi wysokiej klasy maszyny i części zamienne marki Claas.

Atrakcyjne ceny

Szukając firmy świadczącej usługi rolnicze, zapoznajmy się z jej cennikiem. Pamiętajmy, że cena wynajęcia kombajnu z osobą obsługującą, uzależniona jest między innymi od marki pojazdu, wydajności kombajnu oraz czasu usługi i powierzchni, którą dysponujemy. Postawmy na miejsce, które oferuje konkurencyjne ceny i cieszy się zaufaniem klientów.

Usługi rolnicze związane z wynajęciem kombajnu są niezwykle przydatne między innymi w sytuacjach kryzysowych, gdy nasza maszyna ulegnie awarii, a my nie możemy lub nie chcemy pozwolić sobie na opóźnienia w pracach. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na terminowym i skrupulatnym wykonaniu zlecenia, warto postawić na firmę z doświadczeniem, która cieszy się renomą w branży. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o wynajęciu konkretnej firmy, sprawdźmy, jak długo funkcjonuje na rynku oraz jakimi maszynami dysponuje.