Przedsiębiorca
21 marca 2019

Czym dokładnie są opakowania flokowane?

Poszczególne produkty umieszcza się w specjalnych opakowaniach, które nierzadko są przygotowane specjalnie do przechowywania konkretnych wyrobów. Renomowani producenci proponują różne rodzaje opakowań, w tym m.in. popularne wersje flokowane. Doskonale sprawdzają się one w wielu branżach, gdzie konieczne jest połączenie funkcjonalności z elegancją. Czym zatem dokładnie charakteryzują się opakowania flokowane?

Ekskluzywne opakowanie

Wykorzystanie poszczególnych tworzyw sztucznych do produkcji opakowań jest powszechną metodą stosowaną przez wiele zakładów. Dzięki sporym możliwościom niektórych z nich wykonywane jest dodatkowo flokowanie. Ten specjalistyczny proces technologiczny zapewnia ekskluzywny, elegancki wygląd powierzchni, która swoją strukturą przypomina nieco zamsz. Z tego względu najczęściej flokowaniu podlegają wytłoczki z tworzyw sztucznych, które dopasowuje się kształtem do konkretnych produktów.

Te z kolei mieszczą się idealnie w przygotowanych w procesie produkcji miejscach, tworząc tym samym niepowtarzalne opakowanie. Wkłady do pudełek poddane flokowaniu czy blistry na zestawy promocyjne zrealizowane w tej technologii gwarantują idealne dopasowanie gniazd do konkretnych wyrobów. Wykonanie warto jednak zlecić doświadczonym specjalistom, takim jak np. firma Conus, która od wielu lat zajmuje się tworzeniem wielu rodzajów opakowań z tworzyw sztucznych. Zaliczają się do nich również modele flokowane – do jakich dokładnie produktów stosuje się tak przygotowane opakowania?

Szerokie zastosowanie opakowań flokowanych

Nadanie opakowaniu eleganckiego i estetycznego charakteru daje możliwość zastosowania go do przechowywania produktów uznawanych za ekskluzywne. Flokowane opakowania doskonale sprawdzają się zatem w przypadku precyzyjnie wykonanych sztućców, ale też kolekcjonerskich monet czy medali. Dopasowane gniazda pozwalają na przechowywanie breloczków lub bombek i innych ozdób choinkowych. Warto też zwrócić uwagę na szerokie możliwości w zakresie koloru floku.

Może on bowiem być przygotowany w różnych wariantach, a jego barwa dopasowana do konkretnego produktu. Dzięki temu opakowania flokowane doskonale sprawdzają się w branży jubilerskiej, gdzie stają się nieodłącznym elementem ekspozycji konkretnych łańcuszków, pierścionków czy nawet naszyjników. Warto jednak pamiętać, by wykonanie flokowanych opakowań zlecić specjalistycznej firmie – zapewni ona kompleksowe wsparcie na każdym etapie powstawania takiego wyrobu, dzięki czemu będzie on zgodny z oczekiwaniami i potrzebami zamawiającego.