Przedsiębiorca
18 maja 2018

Czym kierować się przy zakupie nieruchomości?

Kupno domu, biura czy mieszkania to zazwyczaj spory wydatek. Zakup nieruchomości musi być więc doskonale przemyślany, aby nabywca mógł uniknąć nieplanowanych dodatkowych kosztów związanych np. z koniecznością przeprowadzenia kompleksowego remontu. Warto więc zwrócić uwagę na różne istotne kwestie, w czym może pomóc profesjonalna agencja nieruchomości.

Uwaga na kuszące ceny

Budynki nierzadko sprzedawane są w okazyjnych cenach, które są dużo niższe od średniej na rynku wtórnym nieruchomości. Czasem wynika to z chęci szybkiego zbycia danego obiektu, czasem jednak taka okazja może oznaczać wiele nieprzyjemności dla nowego właściciela. W ich rozpoznaniu pomocna okazuje się pomoc specjalistów – dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanych agencji nieruchomości. Doświadczenie i wiedza z zakresu obrotu nieruchomościami pozwala ekspertom na dokładne przeanalizowanie każdej oferty. Można się z ich strony spodziewać sporego wsparcia zarówno dla kupujących, sprzedających, jak i wynajmujących różnego rodzaju obiekty. Kusząca cena może być złudna – nawet jeśli lokal po wstępnych oględzinach nie będzie wykazywał żadnych usterek, to profesjonalny agent nieruchomości, np. z agencji nieruchomości Kurort, prowadzonej przez Tadeusza Brzdęka w Ciechocinku, jest w stanie dostrzec wiele z pozoru niewidocznych detali, które mogą znacząco wpłynąć na późniejsze użytkowanie nieruchomości. Może się np. okazać, że dom czy mieszkanie, zgodnie z planem zagospodarowania terenu, będzie już za kilka lat znajdować się w okolicy nowo wybudowanej ruchliwej estakady, albo że wymaga gruntownego remontu od podstaw.

Koszty eksploatacyjne

Zakup nieruchomości jest zazwyczaj decyzją bardzo długo podejmowaną, która musi być doskonale przemyślana pod każdym względem. Przy kupnie obiektu warto zasięgnąć od sprzedawcy informacji na istotne tematy. Jednym z nich są koszty eksploatacyjne budynku. Oznacza to szacunkowe zużycie gazu czy prądu i wynikające z tego rachunki, konieczność opłacania czynszu czy inne opłaty. Nierzadko okazuje się, że lokalizacja i ostateczna cena obiektu jest dla kupującego odpowiednia. Jednak użytkowanie go wiąże się ze sporym obciążeniem finansowym. Niezbędne informacje na temat sprzedawanej nieruchomości z pewnością uzyska wykwalifikowany agent nieruchomości, który dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu doskonale wie, na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie budynku. Warto więc zwrócić się o pomoc do ekspertów, dzięki którym kupno domu, mieszkania czy biura będzie rezultatem wyboru najlepszej i najbezpieczniejszej oferty na rynku, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych, nierzadko sporych kosztów.