agencja ochrony Przedsiębiorca
14 czerwca 2022

Czym się zajmuje agencja ochrony?

Usługi świadczone przez agencję ochrony polegają przede wszystkim na zapewnieniu klientom bezpieczeństwa. Jest to podstawa, jednak oferta dotyczy różnych obszarów życia. Mogą z niej skorzystać zarówno firmy oraz właściciele obiektów użyteczności publicznej, jak i osoby prywatne. Niezależnie od tego, jakiej pomocy oczekujesz, firma ochroniarska z pewnością zrobi wszystko, byś czuł się bezpiecznie. Zapoznaj się z najczęściej proponowanymi usługami.

Agencja ochrony zapewnia bezpieczeństwo nie tylko ludziom, ale również chroni wartościowe przedmioty. Poszukując najlepszej firmy ochroniarskiej, zwróć uwagę na jej zakres działania, wiedzę, a także doświadczenie. Bardzo istotny dla niektórych osób z pewnością jest również obszar współpracy. Wiele agencji podejmuje się świadczenia usług nie tylko na terenie kraju, ale również w innych państwach.

Więcej o działalności agencji ochrony mówi pracownik firmy Securitas:

Zabezpieczenia techniczne skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa chronionego obiektu, ale również wpływają na komfort osób w nim przebywających. Nasze działania oparte na zdalnej weryfikacji zdarzeń zmierzają do wczesnego wykrycia zagrożeń i podjęcia działań jeszcze przed wystąpieniem sytuacji mogącej stanowić niebezpieczeństwo. Współpraca z firmą ochrony efektywnie zwiększa poziom bezpieczeństwa chroniąc przed kradzieżami, dewastacją mienia oraz takimi zagrożeniami jak pożar i zalanie.

Usługi oferowane przez firmę ochroniarską

Firmy ochroniarskie zapewniają nie tylko ochronę fizyczną obiektów, ale świadczą także usługi monitoringu zdalnego. Dzięki temu budynek lub wyznaczony teren pozostaje pod ochroną, nawet jeśli nikogo nie ma na miejscu. Centrale alarmowe mogą zabezpieczać hale produkcyjne, lokale usługowe oraz obiekty prywatne. Warto chronić wszystkie budynki, w których znajdują się wartościowe produkty oraz cenne przedmioty. Większość agencji ochrony zapewnia również patrole inspekcyjne. Podczas wyboru firmy dbającej o bezpieczeństwo, zwróć uwagę, czy posiada ona wyspecjalizowane stacje monitorowania alarmów. Dzięki nim możliwe jest bowiem odbieranie, przetwarzanie, interpretowanie, a także archiwizowanie danych docierających z wielu systemów.

Ciekawą propozycję firm ochroniarskich stanowi także monitoring GPS aut. Ta usługa jest szczególnie polecana dużym firmom posiadającym flotę pojazdów. Zainstalowanie w nich specjalnego urządzenia pozwala nie tylko sprawdzać, gdzie samochód aktualnie się znajduje, ale również kontrolować stan jego silnika, przejechane kilometry czy ogólne zużycie. Są to bardzo ważne informacje, które z pewnością ułatwiają zarządzanie firmą. Obecnie coraz więcej firm ochroniarskich zajmuje się również wyposażaniem budynków w systemy dwukierunkowego zliczania i limitowania osób znajdujących się w obiektach. Jest to bardzo przydatne w czasach pandemii, ponieważ za pomocą tego systemu można z łatwością skontrolować liczbę osób, które w danym momencie są wewnątrz. Ułatwia to utrzymanie bezpieczeństwa sanitarnego, ale nie tylko, ponieważ dzięki temu możliwe jest zoptymalizowanie procesu zarządzania obsługą klienta.