Asortyment hurtowni oświetlenia Przedsiębiorca
11 lipca 2021

Czym warto się kierować, wybierając hurtownię oświetlenia?

Hurtownia oświetlenia to miejsce, w którym można otrzymać najlepszej jakości osprzęt w konkurencyjnych cenach. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czym kierować się przy wyborze partnera handlowego: oferowanymi cenami, asortymentem, obsługą, a może jeszcze innymi parametrami? Co wpływa na zadowolenie z długofalowej współpracy między klientem a dostawcą oświetlenia?

Wiedza i doświadczenie

Im dłużej dana hurtownia działa na rynku, tym większa szansa, że jest to dostawca godny zaufania. Zwłaszcza jeśli za długoletnią działalnością idą także pozytywne opinie zadowolonych klientów oraz historia związana z rozwojem i ambicją.

Przykładowo hurtownia P.W. ALGRA-KRÓL z Bydgoszczy funkcjonuje nieprzerwanie już od 1993 roku. Początkowo przedsiębiorstwo działało w celu zaopatrywania hurtowni elektrycznych w wyroby konkretnej marki. Po kilku latach powstał budynek obecnej hurtowni elektrycznej, a zakres działalności rozszerzono także o handel hurtowy materiałami elektrycznymi i osprzętem elektroinstalacyjnym.  

Przedsiębiorstwo charakteryzuje się zatem wieloletnią renomą i doświadczeniem w obszarze szeroko pojmowanego rynku usług elektrycznych. Jest na bieżąco z najnowszym osprzętem, nowościami w asortymencie i z potrzebami współczesnych przedsiębiorców.

Bogaty asortyment i renomowane marki

Kolejny aspekt, na który warto zwracać uwagę, to rozbudowany asortyment oraz produkty zaufanych producentów, takich jak Sistena, Legrand Cariva, Celiane, Netatmo czy Valena Life.

Oczekiwania biznesowe mogą się zmieniać w zależności od etapu rozwoju danej firmy, zatem bardzo ważne jest to, by nie ograniczać się do jednej kategorii osprzętu elektrycznego i elektroinstalacyjnego, tylko od razu zakładać bardziej rozbudowane opcje. Poza ofertą oświetlenia uwzględniającą żarówki i taśmy ledowe warto rozglądać się za hurtownią mającą w asortymencie:

  • przewody elektryczne (energetyczne, informatyczne, teletechniczne),
  • bezpieczniki i rozdzielnice,
  • gniazdka elektryczne,
  • osprzęt elektroinstalacyjny (domowy i przemysłowy),
  • aparaturę modułową (ochronną i łączeniową).

Perfekcyjna obsługa klienta biznesowego

Udana współpraca to nie tylko jakościowe produkty i rozbudowane kategorie oferowanych artykułów. To także wiedza, zaufanie, doradztwo i poczucie, że wszystkie sytuacje będą rozpatrywane w sposób korzystny dla klienta. Tylko tak można zbudować trwałą relację biznesową na lata.

Dlatego w tej branży szczególnie liczy się fachowe wsparcie sprzedażowe i posprzedażowe. Istotną z punktu widzenia klienta opcją będzie również możliwość dostarczania zakupionych produktów bezpłatnie pod wskazany adres zaufaną firmą kurierską.