Przedsiębiorca
1 kwietnia 2019

Czym wyróżniają się nowoczesne kabiny sanitarne?

Kabiny sanitarne – toaletowe – wyróżniają się dzisiaj przede wszystkim ciekawą stylistyką, a także wysoką trwałością. Nudne, tylko i wyłącznie białe konstrukcje, które szybko żółkną i tracą swoją stabilność poprzez wysoki poziom użytkowania, a także dużą wilgotność w pomieszczeniach, odeszły w niepamięć. Dowodem na to są toalety w galeriach handlowych, które często wykonane są w różnych barwach i z kolorowymi nadrukami.

Estetyka na najwyższym poziomie

Każdy z nas korzystając z toalety publicznej wie, że najważniejszy w nich powinien być poziom sanitarny. Wielokrotnie jednak odstraszające mogą być same konstrukcje umywalek, podłogi, czy też kabin, które mogą przez to zdawać się brudne i niesterylne. Stosując w galeriach handlowych, w obiektach uczelni i szkół, w przychodniach i szpitalach, czy w urzędach, żywe kolory, wpływa się zaś podświadomie na użytkowników, którzy odbierają takie wnętrza za czystsze i bardziej przyjazne. Nic dziwnego, że dzisiaj powstają zatem kabiny toaletowe o różnych wymiarach i kształtach, a także w różnych wersjach kolorystycznych. Laminowane drzwi i ścianki, mogą imitować drewno, czy też być wykonane w więcej niż jednym kolorze. Popularne stały się także odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wodę i wilgoć, folie z grafikami, dzięki którym dane konstrukcje mogą zostać ozdobione w różne wzory, czy logotypy organizacji. Dzisiaj zatem warto podkreślić, że nowoczesne budownictwo sanitarne, jest w dużej mierze skupione na tworzeniu wyrobów atrakcyjnych wizualnie, czego dowodem są oferowane kabiny od firmy producenckiej SANIPOL. To ona w Polsce wdraża różne innowacje, tworząc wyjątkowe przebieralnie, szafki basenowe, blaty, ścianki działowe i wiele innych wyrobów. Z ich pełną ofertą warto zapoznać się na dedykowanej stronie www przedsiębiorstwa, gdzie znaleźć można także specjalny konfigurator online!

Trwałość konstrukcji i bezpieczeństwo użytkowania

Inwestorzy, którzy budują lub modernizują obiekty publiczne, komercyjne, biurowe itd., stawiają na zakup i montowanie kabin sanitarnych, które będą estetyczne oraz bardzo trwałe. Powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, wodę, promienie UV, niskie i wysokie temperatury, a nawet na akty wandalizmu (możliwość zastosowania powłok antygraffity na specjalne życzenie). Jeśli chodzi zaś o materiał wykonania, dzisiaj najlepsze przedsiębiorstwa produkcyjne, opierają się o trzy ważne tworzywa. Mowa o płytach HPL, V20 i HPL-PR. Są to kolejno: płyty kompaktowe wykonane z laminatów wysokociśnieniowych HPL, płyty wiórowe P2, o gr. 28-30 mm, także specjalne płyty warstwowe. Ich bezpieczeństwo użytkowe wynika zaś głównie ze spełniania norm polskich i europejskich, a także Niemieckiego Urzędu Normalizacyjnego (normy DID), który jest jednym z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Dobre konstrukcje muszą posiadać także aprobaty techniczne oraz atesty higieniczne.