Wykładzina w biurze Przedsiębiorca
8 grudnia 2021

Czysta wykładzina jako wizytówka biura

W wielu biurach stosuje się wykładzinę jako sposób na estetyczną i bezpieczną podłogę. Poprawia ona komfort pracowników i podnosi estetykę wnętrza. W biurze jednak nietrudno o zabrudzenia kawą czy tuszem, a utrzymanie wykładziny w czystości staje się problemem. Dlatego powinna być przede wszystkim wytrzymała, odporna na brud, łatwa w utrzymaniu w czystości. Zobacz, jaki model wybrać, aby stał się wizytówką Twojego biura.

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe mają wiele cech, które są pożądane w biurze. Są nimi mianowicie:

  • możliwość tłumienia hałasów,
  • miękkość,
  • dostępność wielu kolorach i wzorach,
  • zatrzymują ciepło w pomieszczeniu,
  • nadają pomieszczeniu estetycznego wyglądu.

Wykładziny do biura są dostępne w rolkach lub płytkach o kształtach desek, heksagonów, rombów czy trójkątów. Można zatem dopasować je do indywidualnych potrzeb i wymiarów pomieszczenia, w którym mają być położone. Tak duży wybór pozwala na zaprojektowanie wielu różnych aranżacji, a to przekłada się na uzyskanie efektu niepowtarzalności i wyjątkowości.

W przypadku wykładziny w płytkach ogromną zaletą jest możliwość wymiany elementu, który uległ zabrudzeniu lub uszkodzeniu, a którego nie można doczyścić. Eliminuje się wówczas konieczność demontażu całej podłogi, co znacząco skraca czas i zmniejsza koszty takiego działania. Elementy te nie są klejone do podłogi, a jedynie układane na płynie antypoślizgowym. Łatwiej je zatem montować i transportować.

Jak wybrać idealną wykładzinę do biura?

Idealna wykładzina do biura cechuje się dobrze wykonanym splotem i sposobem cięcia. Parametry te mają wpływ na jej wytrzymałość i walory estetyczne. Warto się wcześniej zastanowić, na jakie obciążenia będzie ona narażona. Jak wskazują specjaliści firmy Tukan, w częściach przemysłowo-produkcyjnych lepiej zastosować wykładzinę elastyczną, która na ogół imituje podłogę wykonaną z drewna lub kamienia. Są one wykonane z PVC, co sprawia, że podłoga jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, a także bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Wykładzina, aby długo utrzymała swój estetyczny wygląd, musi cechować się odpowiednią klasą ścieralności. Panuje tu zasada, im wyższa klasa, tym lepiej.

Gładkie włókna, którymi cechuje się ten typ materiału wykończeniowego, sprawiają, że doskonale poddaje się on zabiegom czyszczenia i pielęgnacji, nie odbarwiając się przy tym i nie niszcząc. Wybierając wykładzinę, warto zwrócić uwagę na długość runa. Niskie runo łatwiej się bowiem czyści, tak na mokro, jak i na sucho.