dezynfekcja-szkodniki-usuwanie Przedsiębiorca
13 czerwca 2017

Czysty i pachnący dom – bez szkodników, grzybów i nieprzyjemnych zapachów

Nieprzyjemne zapachy, wilgoć i obecność szkodników – to wszystko negatywnie wpływa na poczucie komfortu w mieszkaniu. Jak poradzić sobie z tymi uciążliwymi problemami? Często nie obędzie się bez pomocy eksperta. Na szczęście dezynfekcja, czyli nowoczesne, profesjonalne usługi pozwalają pozbyć się problemów gryzoni, grzyba i nieprzyjemnego zapachu raz na zawsze. Na czym polegają?

Bez szkodników

Problemem, którego nie można ignorować, jest obecność w domu gryzoni i innych szkodników – na przykład karaluchów. Nieproszeni goście w kuchni mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Próby pozbycia się myszy lub szczurów na własną rękę zwykle nie kończą się sukcesem. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku karaluchów – żeby je zlikwidować, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i spora fachowa wiedza. Jeśli zauważymy w swoim domu ślady gryzoni lub prusaków, powinniśmy od razu zgłosić się do firmy zajmującej się dezynsekcją i deratyzacją – z pewnością pomoże nam przedsiębiorstwo Toxin. Dezynfekcja – lepiej nie zwlekać, bo szkodniki roznoszą wiele niebezpiecznych chorób i potrafią sprawić mnóstwo problemów, a jeśli będzie im u nas dobrze, rozmnożą się błyskawicznie i jeszcze trudniej będzie się wtedy ich pozbyć. Ofertę usług firmy przedstawiono na filmie:

Przyjemny zapach

Negatywnie na komfort życia w mieszkaniu wpływa także nieprzyjemny zapach. Często powodem jego występowania jest wilgoć. Zdarza się też, że źródłem jest dym papierosowy, który przez lata palenia we wnętrzach wchłonął się w każdy zakątek mieszkania lub auta. Regularne wietrzenie, a czasem nawet remont pomieszczenia nie zawsze pomaga. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na ozonowanie. Co to takiego? Mówi nam ekspert z firmy Toxin:

– Ozonowanie jest niezwykle efektywną i silnie dezynfekującą metodą, dzięki której bez stosowania chemii pozbędziemy się wszelkiego rodzaju bakterii. Ozon jest całkowicie naturalnym środkiem bakteriobójczym, a jego zastosowanie pozostawia niezwykle świeży, przyjemny zapach. Dokładnie taki sam jak po burzy – efekt wyładowań atmosferycznych.

Ozonowanie pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w kabinach samochodowych, budynkach po remoncie czy komorach przetwórstwa mięsnego. Czasami za odpychającą woń winę ponosi grzyb, który także może być niebezpieczny dla naszego zdrowia i którego również trzeba się pozbyć jak najszybciej, wtedy wystarczy zastosować dezynfekcję z odgrzybianiem.