Podpisanie leasingu pracowniczego Przedsiębiorca
15 lipca 2022

Dlaczego leasing pracowniczy się opłaca?

Każda firma do prowadzenia swej działalności potrzebuje dostępu do zasobów, której jej to umożliwiają. Ponieważ nie zawsze są one łatwe do pozyskania, dużą popularnością cieszą się rozwiązania, które ułatwiają ten proces. W obszarze zapotrzebowania na finansowanie pozwalające na zakup maszyn, urządzeń i wyposażenia do najpopularniejszych należy leasing. Od jakiegoś czasu firmy mogą korzystać również z tzw. leasingu pracowniczego.

Czym jest leasing pracowniczy?

Pozyskiwanie pracowników staje się obecnie coraz trudniejsze, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby, które konkretną pracę będą wykonywały jedynie czasowo np. w sezonie urlopowym czy obsługując czasowe zwiększenie zapotrzebowania na konkretne produkty lub usługi. Dostępność osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia jest w niektórych obszarach tak mała, że rozwiązaniem staje się korzystanie z pracowników z zagranicy. Samodzielne ich wyszukiwanie oraz prowadzenie rekrutacji bywa jednak nie tylko czasochłonne, ale też bardziej kłopotliwe z uwagi na problemy z dotarciem do zainteresowanych czy załatwieniem niezbędnych formalności. Zatrudniający musi sprawdzić poziom posiadanych przez kandydata kompetencji, co również zabiera czas i jest trudne do przeprowadzania. Sposobem na legalne zatrudnienie bez dodatkowych obciążeń jest skorzystanie z możliwości, jakie daje leasing pracowniczy. W Szczecinie usługi tego typu realizuje firma, która dostarcza osoby do pracy w różnych branżach.

Co daje skorzystanie z leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy dla firmy, która decyduje się na tę formę zapewnienia sobie odpowiedniej liczby osób gotowych do wykonywania pracy, oznacza szereg korzyści. Agencja pracy tymczasowej bierze na siebie wszystkie formalności związane z rekrutacją, obowiązki łączące się z zapewnieniem noclegów oraz zajmowaniem się niezbędną biurokracją, a także prowadzi pełną dokumentację i we własnym imieniu przekazuje zatrudnionym wynagrodzenia. Wynajmujący opłaca koszty w postaci zbiorczej faktury, co zmniejsza obowiązki związane z koniecznymi formalnościami. Zyskuje także elastyczność, jeżeli chodzi o czas trwania umowy oraz moment jej rozpoczęcia i zakończenia, a także pozbywa się problemów z rozwiązywaniem dużej liczby umów w razie potrzebnej redukcji. Warto też pamiętać, że to agencja zobowiązuje się do sprawdzenia poziomu potrzebnych kompetencji oraz na niej spoczywają kwestie związane z absencją chorobową.

Firmą zajmującą się leasingiem pracowniczym jest Win Solution ze Szczecina, specjalizująca się w obsłudze podmiotów o różnym profilu działalności i skali zapotrzebowania na pracowników.