Przedsiębiorca
6 listopada 2017

Dlaczego warto korzystać z oryginalnych części zamiennych do maszyn CNC?

Maszyny CNC to zaawansowane technologicznie urządzenia sterowane za pomocą technologii cyfrowych, które najczęściej wykorzystuje się do obrabiania różnego rodzaju tworzyw. Maszyny CNC służą do obróbki wszystkich niemal rodzajów materiałów, od drewna poprzez tworzywa sztuczne, a kończąc nawet na metalu. Ich prawidłowe funkcjonowanie gwarantują jedynie oryginalne i wysokiej jakości części zamienne.

Oryginalne części zamienne do maszyn CNC – gwarancja jakości i prawidłowej pracy maszyny

Oryginalne części zamienne do maszyn CNC gwarantują ich prawidłową pracę oraz bezpieczeństwo ich użytkowania. Są także swoistą gwarancją długiego działania danej maszyny. Z tego właśnie powodu najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyeksploatowania się danej części maszyny, jest jej zastąpienie oryginalnym komponentem. Nie warto bowiem kupować tańszych, nieoryginalnych części zamiennych, gdyż ich niższa cena wynika głównie ze słabszej jakości. Nieoryginalna część będzie więc zdecydowanie mniej trwała od swojego oryginalnego odpowiednika i może stwarzać ryzyko awarii urządzenia albo pogorszyć jego pracę. Tylko oryginalne komponenty do maszyn CNC są bowiem zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie na potrzeby danej maszyny, co stanowi gwarancję ich idealnego dopasowania oraz sprawnej i wydajnej pracy całego urządzenia. Oryginalne części zamienne są także o wiele trwalsze i zapewniają dłuższą eksploatację maszyny. W tym wypadku zakup tańszych zamienników może często okazać się zwyczajnie nieopłacalny. Dobre i doświadczone serwisy maszyn CNC, takie jak np. Serwis CNC Józefa Karkowskiego, w swojej pracy używa wyłącznie oryginalnych części..

Nieoryginalne części zamienne a gwarancja producenta

Nieoryginalne części zamienne mają niestety to do siebie, że znacznie szybciej się zużywają i psują. W konsekwencji konieczna jest ich znacznie częstsza wymiana, co czyni ich zakup zwyczajnie nieopłacalnym. Warto mieć także na uwadze, że wielu producentów maszyn CNC zastrzega sobie w gwarancji, że w razie wystąpienia uszkodzenia urządzania spowodowanego używaniem nieoryginalnych części, maszyna ta nie podlega bezpłatnej naprawie gwarancyjnej. Naprawa maszyn CNC, które to maszyny są skomplikowane i zaawansowanych technicznie, nie należy jednak do najtańszych i może poważnie obciążyć firmowy budżet. Z tego właśnie powodu najbezpieczniejszym i najtańszym zarazem rozwiązaniem jest używanie w maszynach CNC tylko oryginalnych części zamiennych. Tylko takie postępowanie pozwoli bowiem bez obaw korzystać z urządzenia, a w razie wystąpienia usterki, bez problemu skorzystać także z gwarancji jego producenta.