Przedsiębiorca
13 września 2017

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradców leasingowych?

Doradca leasingowy doradzi, jak skutecznie sfinansować daną inwestycję, wskaże konkretnego leasingodawcę jako najlepszego w naszym przypadku, ustali odpowiedni harmonogram spłat, a także podpowie w razie wszelkich wątpliwości. Jeżeli jeszcze masz obiekcje, czy udać się wprost do firmy leasingowej, czy nawiązać wcześniej współpracę z doradcą leasingowym, przeczytaj uważnie ten artykuł.

Kim jest doradca leasingowy i jak przygotować się do spotkania?

Doradca leasingowy z racji swojego zawodu zna oferty firm leasingowych i potrafi umiejętnie dostosować je do potrzeb każdego klienta. Ma on potrzebną wiedzę oraz kompetencję, które nie zawsze są obecne nawet wewnątrz organizacji. Ile leasingodawców, tyle różnych procedur – każda firma inaczej ustala regulaminy w zależności od typu leasingowanego przedmiotu, jego przeznaczenia oraz wieku.

Zanim jednak zdecydujesz się na kontakt z doradcą leasingowym, możesz zrobić wstępny research firm leasingowych lub chociaż spisać najważniejsze rzeczy, takie jak: całkowity koszt leasingu, okres jego trwania, kwota pierwszej raty, stopa oprocentowania, możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeń czy produkty dodatkowe, takie jak np. rejestracja pojazdu. Mogą one znacznie ułatwić i zawęzić wybór wśród leasingodawców.

Jakie korzyści przynosi współpraca z doradcą leasingowym?

Na wybór odpowiedniej firmy leasingowej daj sobie lepiej trochę czasu. Nie warto ufać pierwszej lepszej ofercie, ponieważ może się okazać, że po dokładniejszym jej przeanalizowaniu znajdziesz pewne niuanse, które nie do końca będą ci odpowiadać. Warto zatem skontaktować się z doradcą leasingowym, zwłaszcza jeżeli nie masz czasu oraz energii na dokładną analizę wszystkich ofert. Przy okazji któraś, być może ta najkorzystniejsza, może umknąć twojej uwadze. Codzienny monitoring i współpraca z wieloma firmami leasingowymi to główne atuty doradcy leasingowego, dzięki którym jest on bardzo dobrze zorientowany w aktualnych ofertach. W dodatku, nie tylko pomoże wybrać najbardziej korzystną ofertę, ale również zwróci uwagę na warunki umowy leasingu oraz pomoże dopełnić wszelkich formalności, a nawet wynegocjować lepsze warunki niż w pierwotnej propozycji.

Co ważne dla wszystkich klientów, niektóre firmy doradcze nie pobierają wynagrodzenia za przygotowanie oferty. Prowizję w tym przypadku wnosi firma leasingowa, a przedsiębiorca może zyskać bardzo wiele, nie wydając przy tym ani grosza – zapewnia ekspert z firmy GO-Leasing przygotowującej dla klientów najlepsze rozwiązania bez dodatkowych prowizji i opłat.

GO-Leasing korzysta ze współpracy z 28 sprawdzonymi i renomowanymi firmami leasingowymi oraz bankami.