biuro-nieruchomosci Przedsiębiorca
22 sierpnia 2018

Dlaczego warto korzystać z biur nieruchomości?

Mogłoby się wydawać, że wynajęcie lub sprzedaż mieszkania jest zadaniem prostym – w końcu popyt na nieruchomości przez cały czas jest spory, wystarczy zamieścić ogłoszenia i czekać na chętnego kupca lub najemcę. Okazuje się jednak, że sytuacja wcale nie wygląda tak różowo, nierzadko natrafimy na wiele różnych problemów. Z pomocą w ich rozwiązaniu przychodzą wtedy profesjonalne biura nieruchomości. Dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Prawidłowa wycena to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że tym, na co potencjalny najemca czy kupiec w pierwszej kolejności zwraca uwagę, jest cena nieruchomości – wiedząc, ile życzymy sobie za wynajem lub sprzedaż, będą mogli ocenić, czy w ogóle chcą zapoznać się ze szczegółami naszej oferty. Dla wielu właścicieli wycenienie nieruchomości jest jednak sporym problemem, nie powinna ona bowiem być zbyt wysoka, ani zbyt niska. Jeśli ustalimy ją na zbyt wysokim poziomie, musimy liczyć się z tym, że będziemy długo czekać na chętnego do kupna lub wynajmu. Jeśli na zbyt niskim – będziemy po prostu stratni. Doświadczony agent nieruchomości pomoże nam znaleźć równowagę w tej kwestii i ustalić cenę na takim poziomie, by zapewnić nam jak największy zysk przy jak najkrótszym czasie oczekiwania na kupca. Wszystko w oparciu o rzetelną wiedzą na temat aktualnych trendów na rynku nieruchomości.

Oferta skrojona na miarę

Drugim po cenie czynnikiem zachęcającym do kupna czy wynajmu, jest odpowiednio przygotowania oferta. Wiele osób nie ma świadomości tego, że nie wystarczy przedstawić suche fakty, żeby zachęcić potencjalnego klienta do kontaktu – warto również uwypuklić walory nieruchomości poprzez stosowny opis. Bardzo ważne są również zdjęcia, na które potencjalny kupiec czy najemca zwraca bardzo dużą uwagę. Przygotowanie oferty pod tym kątem również zajmującą się agencje.

Zamieszczanie ogłoszeń

Do jak wielu osób możemy trafić z ofertą wynajmu lokalu? Do kilkudziesięciu? Popularne portale ogłoszeń drobnych są popularną metodą informowaniu o nieruchomościach na wynajem i sprzedaż, jednak w gruncie rzeczy ich skuteczność jest bardzo niska – ogłoszenia darmowa bardzo szybko „spadają” na dalsze pozycje na liście i nie docierają do tak dużej grupy odbiorców, jak byśmy chcieli. Biura nieruchomości z kolei – takie jak firma Wrona Rentalsmają swoje własne platformy reklamowe, na których zamieszczane są ogłoszenie o dostępnych nieruchomościach. Ogłoszeń jest mniej, lecz docierają one do większego grona osób, niż gdybyśmy próbowali pociągnąć kampanię reklamową na własną rękę.

Reprezentowanie naszych interesów

Zadaniem agenta jest nie tylko wycenienie naszego mieszkania, napisanie chwytliwej oferty i zamieszczenie jej na stronie internetowej. Poza tym jego głównym zajęciem będzie reprezentowanie nas, jako właścicieli nieruchomości, przed potencjalnymi nabywcami i najemcami. To bardzo korzystne rozwiązanie, bowiem nie będziemy sami musieli zajmować się umawianiem spotkań i przedstawianiem szczegółów oferty klientom – oszczędzimy w ten sposób bardzo dużo czasu.