rejestracja firm Przedsiębiorca
24 sierpnia 2020

Dlaczego warto korzystać z pomocy profesjonalistów przy rejestracji firm w Niemczech?

Prowadzenie własnej firmy to trudne zadanie, szczególnie jeśli firmę chcemy założyć za granicą, na przykład w Niemczech. Do typowych trudności, takich jak zarządzanie personelem bądź zdobywanie klientów, dochodzi w tym przypadku również w wielu przypadkach bariera językowa, niepozwalająca dopełnić prawidłowo wszelkich formalności urzędowych związanych z prowadzeniem biznesu. Na szczęście problem ten możemy ominąć korzystając z usług profesjonalnych tłumaczy. W czym mogą nam oni pomóc?

Rejestracja firmy za granicą – zakres usług

Kancelarie tłumaczeń przysięgłych, takie jak kancelaria Rotas, oferują zgłaszającym się do nich przedsiębiorcom szeroki zakres usług, związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Niemczech, m.in.:

  • Rejestracja w niemieckim Urzędzie Skarbowym
  • Wystawianie faktur w obcym języku
  • Pomoc w założeniu spółki GMBH lub GBR
  • Pomoc w uzyskaniu zameldowania na terenie Niemiec

Ponadto możemy liczyć na pomoc przy zakładaniu obcojęzycznej strony internetowej naszego przedsiębiorstwa, wypełnianiu formalności niezbędnych do założenia konta w niemieckim banku oraz przy tworzeniu reklam. A to tylko niewielki wycinek z całej oferty.

Dlaczego warto sięgnąć po pomoc?

Pomoc profesjonalnych tłumaczy przy zakładaniu firmy w Niemczech przyda się nawet tym przedsiębiorcom, którzy uważają że bardzo dobrze znają obcy język:

– Istnieje bardzo duża różnica między mową potoczną, z której korzystamy na co dzień a językiem formalnym, obecnym we wszelkich dokumentach urzędowych – wyjaśnia przedstawicielka kancelarii Rotas – Zresztą widać to nawet w języku rodzimym. Osoby nie znające zawiłości terminów spotykanych w pismach urzędowych często mają problem ze zrozumieniem ich nawet jeśli spisane są one w tym samym języku.

Oznacza to, że pomoc tłumacza może okazać się wręcz niezbędna do zarejestrowania firmy. Sami możemy po prostu nie być w stanie wypełnić poprawnie wszystkich dokumentów. Skorzystanie z usług przysięgłego tłumacza pozwolą nam zyskać pewność, że formalności zostaną dopełnione w należyty sposób.

Tłumaczenia w czasie prowadzenia działalności

Niezrozumienie specyfiki języka w obcym kraju może przysporzyć na pewnych nieprzyjemności już w czasie prowadzenia działalności – np. podczas wypełniania deklaracji podatkowych. W najbardziej optymistycznym scenariuszu może skończyć się to dla nas stratą czasu, który poświęciliśmy na wypełnienie dokumentów, w najgorszym – poważnymi konsekwencjami prawnymi. Dlatego zawczasu lepiej powierzyć zadanie dopełnianie tego typu formalności profesjonalistom. Tłumacz przysięgli oczywiści nie tłumaczą wyłącznie na piśmie – pomoc tłumacza może okazać się bardzo przydatna np. w czasie prowadzenia rozmów z klientami bądź partnerami. Jeśli się na nią zdecydujemy (nawet gdy znamy język) możemy odnieść spore korzyści wizerunkowe i uniknąć pewnych błędów, które mogą się okazać fatalne dla naszych relacji.