Przedsiębiorca
19 października 2017

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy przy rejestracji firmy?

Pierwsze kroki w nowej działalności gospodarczej

Biura rachunkowe zajmują się głównie prowadzeniem ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw oraz rozliczeń osób fizycznych. Niektóre z nich oferują także profesjonalną pomoc przy rejestracji firmy. Dzięki niej młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na doradztwo m.in. w zakresie podatkowym i kadrowym.

Pierwszym ich krokiem jest wybór formy prawnej spośród: spółki (cywilnej, z o.o.), spółdzielni, fundacji lub jednoosobowej działalności gospodarczej, która jest obecnie najpopularniejsza w Polsce. Istotny jest również rodzaj opodatkowania – przedsiębiorcy mogą zdecydować się na podatek liniowy lub kartę podatkową. W tej sytuacji przydatna będzie pomoc z zewnątrz – specjalista wytłumaczy, na czym polegają kontente formy opodatkowania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Profesjonalne odpowiedzi na wszelkie pytania

Eksperci z biura rachunkowego pomagają również w wypełnianiu dokumentów w formie elektronicznej na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest to związane m.in. ze wskazaniem kodów działalności gospodarczej, które wykorzystywane są później w celach statystycznych. Pomoc specjalistów z biura rachunkowego przy rejestracji firmy to także duża oszczędność czasu i pieniędzy. Ponadto przedsiębiorcy mogą liczyć na podpowiedzi dotyczące wszelkich niuansów księgowych, np. przez jaki okres obowiązują niższe składki ZUS oraz którego dnia miesiąca należy otworzyć firmę?

Pomoc przy rejestracji firmy to jedna z usług, których szeroki wybór oferuje biuro rachunkowe PIMAG z Wrocławia. Oprócz tego firma specjalizuje się w prowadzeniu pełnej księgowości, obsługi kadrowo-płacowej, rejestrów VAT oraz ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych, sporządzaniu deklaracji do Urzędu Skarbowego i sprawozdań rocznych finansowych oraz statystycznych dla GUS i NBP, reprezentowaniu klienta przed organami podatkowymi w zakresie bieżącej obsługi księgowej, a także w wyprowadzaniu zaległości i bieżącym doradztwie prawnym, finansowym i podatkowym.