Przedsiębiorca
14 marca 2018

Dlaczego warto zabezpieczyć nowy samochód przed korozją?

Nowy samochód to często spełnienie naszych marzeń i powód do dumy. Warto sprawić, aby nie było to jedynie chwilowe odczucie. Jak to zrobić? Aby przedłużyć żywotność auta, zachowująca jego efektowny wygląda i zapewniając wydajną pracę, trzeba go odpowiednio pielęgnować. Pierwszym krokiem powinno być zabezpieczenie samochodu przed korozją – główną przyczyną postępującego niszczenia auta.

Antykorozja – dlaczego warto?

Nowe auto prezentuje się wspaniale, nie warto się jednak łudzić, że ten stan się utrzyma. Chociaż samochody z salonów posiadają fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne, nie są one wieczne. Rdza atakuje każdy pojazd – im dłużej będzie eksploatowany, tym większy będzie stopień korozji. Za jej powstawanie odpowiedzialnych jest bowiem szereg czynników, których żaden kierowca nie uniknie, takich jak wilgoć i stopniowe gromadzenie wody, uderzenia kamieni o podwozie czy środki chemiczne stosowane do odśnieżania dróg. Bardziej narażone na występowanie rdzy są również auta powypadkowe. Wszystko to przyspiesza proces korozji doprowadzający do perforacji blach. Warto przy tym zaznaczyć, że na pierwszy rzut oka nasze nowe auto może długo prezentować się okazale, ale nie znaczy to, że problem korozji go nie dotyczy. Niejednokrotnie bowiem rdza gromadzi się w mało eksponowanych miejscach, takich jak profile zamknięte, szczeliny,  szwy czy połączenia zakładkowe. Postępująca korozja, atakując kolejne elementy auta, takie jak wahacze, amortyzatory czy układ chłodzenia, wpłynie nie tylko na estetykę auta, ale także na jego pracę i bezpieczeństwo pasażerów. Ponieważ powstrzymanie degradacji związanej z korozją auta może być trudne i bardzo kosztowne, lepiej jest temu zapobiegać poprzez odpowiednie zabezpieczenie nowego samochodu przed rdzą za pomocą profesjonalnych preparatów antykorozyjnych.

Jak wybrać preparat antykorozyjny do nowego auta?

Na rynku dostępne są renomowane środki ochrony antykorozyjnej, które skutecznie zapobiegają powstawaniu ognisk rdzy. Czym powinien charakteryzować się dobry preparat do ochrony antykorozyjnej nowego samochodu? Na to pytanie odpowiada przedstawiciel firmy Rust Check oferującej technologię antykorozyjną Rust Stop:

Dobry środek przeciwko rdzy powinien skutecznie usuwać wodę ze wszystkich trudno dostępnych miejsc w samochodzie. W tym celu dobrze sprawdzi się mgła olejowa wtryskiwana pod ciśnieniem. Taki środek dobrze penetruje wszelkie zakamarki w aucie oraz skutecznie pozbywa się wilgoci emulgując z wodą i wypierając ją z zagłębień. Aktywny preparat gwarantuje lepsze rezultaty niż tradycyjny środek osłonowy, ponieważ bierze czynny udział w walce z rdzą i skutecznie izoluje powłoki samochodu. Taki zabieg to ważny element pielęgnacji nowego auta.