dom-opieki Przedsiębiorca
7 sierpnia 2018

Dlaczego warto zostać Wolontariuszem w domu opieki? Spędź czas z Seniorem!

Wiele osób czuje wewnętrzną, silną potrzebę niesienia pomocy. Chcemy czuć się przydatni i wesprzeć osoby, które tego potrzebują. Jeżeli Ty także jesteś osobą empatyczną, która pragnie dzielić się swoim czasem z innymi, jesteś bezinteresowny i otwarty, zostań wolontariuszem w domu opieki. To wyjątkowa szansa na bliższe poznanie osób starszych, które mają niezwykle bogate doświadczenia życiowe. Wolontariat daje także ogromne poczucie satysfakcji, spełnienia i pozwala wzbogacić CV.

 Chęć niesienia pomocy to fantastyczna cecha, dzięki której świat staje się piękniejszy. Zastanawiasz się, czy warto zostać wolontariuszem w domu opieki oraz gdzie możesz się zgłosić, aby wesprzeć osoby starsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Spędź czas z Seniorem

Czas spędzony w towarzystwie osób w podeszłym wieku może być niezwykle ekscytujący. Pamiętajmy, że są to osoby, które przeżyły w swoim życiu wiele wydarzeń i chętnie dzielą się swoją mądrością życiową i ciekawymi historyjkami. Dla ludzi młodych to wyjątkowo cenna lekcja życia, która uczy pokory i pomaga odpowiednio ustawić życiowe priorytety. Wolontariat w domu opieki to także świetna okazja dla osób, które chciałby związać swoją przyszłość zawodową z pracą w tego typu ośrodkach. Dzięki codziennej obecności w domu opieki zaznajomimy się z systemem funkcjonowania placówki, poznamy jej rytm oraz dowiemy się, jakie kompetencje są potrzebne do pracy w tego typu miejscach. Wolontariat w domu opieki może stać się cennym czasem przeznaczonym na praktyki, które okażą się pomocne w przyszłości. Pragniesz dzielić się swoim czasem i wsparciem z seniorami? Skontaktuj się z personelem domu opieki Senior Residence w Katowicach. Ten prywatny ośrodek świadczy całodobową opiekę dla osób starszych, chorych na Alzheimera oraz cierpiących na demencję starczą. Ośrodek gwarantuje najwyższe standardy pobytu i najlepszą opiekę.

Praca z osobami starszymi

Wolontariat w domu opieki bywa wymagający. Pamiętajmy jednak, że wysiłek, który włożymy w zbudowanie relacji z seniorami, z pewnością zaprocentuje. Nie tylko poznamy ciekawe życiorysy i nawiążemy nowe, wspaniałe znajomości, ale także zyskamy szansę, aby popracować nad naszym charakterem. Nabierzemy dystansu do otaczającej nas rzeczywistości i zrozumiemy wagę prawdziwych problemów, które związane są przede wszystkim ze zdrowiem. Staniemy się wrażliwsi, pełni empatii i zawsze będziemy gotowi, aby nieść pomoc potrzebującym.