Dlaczego warto zainwestować w kupno działki budowlanej? Przedsiębiorca
20 sierpnia 2018

Dlaczego zakup działki to dobra inwestycja na przyszłość?

Kupno działki budowlanej to poważna inwestycja, która – jeśli będzie przemyślana – może przynieść wiele korzyści w przyszłości. Można wręcz stwierdzić, że na dobrej działce, a więc położonej w odpowiedniej okolicy, zadbanej i dającej duże perspektywy, wręcz nie da się stracić. Dlaczego działka to zawsze dobra inwestycja, niezależnie od tego, czy planujemy ją sprzedać czy zatrzymać na własność?

Spełnienie marzeń

Własna działka to pierwszy krok do spełnienia marzenia o budowie swojego domu. Nabywając działkę, stajemy się posiadaczami własnego kawałka gruntu, zyskujemy więc – dosłownie i w przenośni – swoje miejsce na ziemi. Taka inwestycja daje niemal nieograniczone możliwości co do dalszego użytkowania i zagospodarowania danego terenu. Na działce możemy wybudować dom, zarówno całoroczny, jak i letniskowy. Z zakupionego terenu możemy korzystać w celach rekreacyjnych, uprawiać tam ogród lub po prostu relaksować się z najbliższymi. Możemy również spełnić marzenie o własnym basenie, boisku sportowym czy placu zabaw – wszystko zależy od naszej wyobraźni i w pewnym stopniu oczywiście także od budżetu. Nawet, jeśli nie mamy sprecyzowanych planów co do zagospodarowania i sposobu użytkowania działki, a trafia się dobra okazja do nabycia gruntu, warto tak czy inaczej zdecydować się na ten krok i kupić ziemię. Zakupiony grunt nie wymaga bowiem natychmiastowego podejmowania decyzji co do jego przeznaczenia, ponieważ nie wiążą się z tym żadne opłaty czy obowiązki po stronie inwestora, działka budowlana może po prostu „poczekać”, stając się lokatą kapitału.

Lokata kapitału

Mówi się, że inwestycja w ziemię to najbardziej korzystny i najbezpieczniejszy sposób na ulokowanie kapitału. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada specjalista reprezentujący Osiedle Nowy Horyzont obejmujące działki budowlane na sprzedaż w Kobylance pod Szczecinem:

Własna działka to niewątpliwie korzystna inwestycja na przyszłość. Popyt na tego rodzaju grunty nie maleje, a wręcz przeciwnie – z roku na rok jest coraz większy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że powierzchnia gruntów odpowiednich pod budowę jest coraz mniejsza. Ponadto można też zaobserwować zjawisko przenoszenia się ludności z mieszkań w większych ośrodkach miejskich na obrzeża miast, gdzie z jednej strony dostępne są malownicze tereny pod budowę, a z drugiej zapewniony jest dogodny dostęp do centrum.

Tak zlokalizowane działki to przysłowiowy strzał w dziesiątkę – idealne miejsce na postawienie domu lub też na sprzedaż gruntu, który z czasem zyska na wartości, dzięki czemu zarobimy na całej inwestycji. Możemy też zagospodarować ziemię i dopiero wtedy wystawić ją na sprzedaż – w takiej sytuacji wartość działki wzrośnie wielokrotnie. Kupując grunt, warto też myśleć przyszłościowo i traktować tę inwestycję nie tylko jako lokatę kapitału dla siebie, ale też dla swoich dzieci czy wnuków. Jak więc widać, zakup działki budowlanej to inwestycja, którą warto rozważyć.