Etykiety samoprzylepne Przedsiębiorca
24 sierpnia 2021

Do czego przydają się drukowane etykiety samoprzylepne?

Niedrogie i wygodne w użyciu etykiety samoprzylepne umożliwiają trwałe i estetyczne znakowanie produktów, które trafiają do sprzedaży. Ale poza handlem sprawdzają się też w innych dziedzinach życia, np. w logistyce i e-commerce. Czemu zawdzięczają swoją popularność i gdzie się je stosuje? Szczegóły w naszym artykule. 

Na jakie produkty nakleja się etykiety?

Drukowane etykiety samoprzylepne są powszechnie wykorzystywane do oznaczania opakowań zbiorczych i pojedynczych produktów, w tym butelek, środków czystości czy artykułów spożywczych. Pełnią one zwykle funkcję informacyjną i reklamową. Dlatego ważna jest nie tylko sama zawartość etykiet, w tym ich zgodność z wymogami stawianymi przez prawo dla określonej kategorii produktów, ale też ich estetyka. Dobrze zaprojektowane i wykonane etykiety samoprzylepne powinny być czytelne i trwałe – profesjonalne drukarnie testują je pod kątem odporności na działanie warunków atmosferycznych czy środków chemicznych, zanim gotowe etykiety trafią do klienta. Dzięki swojej uniwersalności ten rodzaj naklejek jest aplikowany na różnego rodzaju podłoża. Mogą być przyklejane trwale lub z wykorzystaniem kleju niepermanentnego, pozwalającego na odklejenie etykiety bez żadnego uszczerbku. Oba rodzaje etykiet samoprzylepnych ma w swojej ofercie drukarnia internetowa Designer

Inne zastosowania naklejanych etykiet

Etykiety samoprzylepne nakleja się na maszyny i urządzenia, w tym na ich panele kontrolne. Mogą być wykorzystywane jako naklejki homologacyjne i etykiety znamionowe. W dużym zakresie stosuje się je przy wysyłce korespondencji i paczek. Stanowią one zdecydowanie wygodniejszą alternatywę dla ręcznego wpisywania danych odbiorców czy nadawców przesyłek. Naklejane etykiety logistyczne mają postać znormalizowaną w związku z wymogami międzynarodowych norm transportowych. Na takich etykietach, poza informacjami o dostawcy, odbiorcy i przewoźniku, znajdują się również kody kreskowe. Naklejane etykiety świetnie sprawdzają się również przy oznaczaniu dokumentów czy teczek w domu czy w biurze.

Personalizacja etykiet samoprzylepnych

Bez problemu można obecnie zamówić druk etykiet w większej i mniejszej serii oraz w określonym kształcie, wielkości i kolorze. Dzięki temu będą one dokładnie spełniały założony cel. Drukarnie przygotowują dla klientów gotowe szablony etykiet, ale oferują też ich zaprojektowanie od podstaw. Zależnie do preferencji klienta etykiety mogą być drukowane na papierze błyszczącym lub matowym, ale też na folii.