farmaceuta-apteka Przedsiębiorca
11 lipca 2017

Dobry farmaceuta – podpowie, jakie leki najlepiej się sprawdzą

Wykształcony i doświadczony farmaceuta może nam udzielić wielu cennych porad. Dlatego warto kupować lekarstwa w aptece, która zatrudnia wykwalifikowany personel. Farmaceuta, który nie tylko zrealizuje naszą receptę, ale też wyjaśni zasady przyjmowania leku albo zaproponuje tańsze zamienniki, to prawdziwy skarb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pieniądze wydane w aptece nie pójdą na marne.

Takich aptek jest coraz mniej

Kiedyś, idąc do apteki, mieliśmy pewność, że znajdziemy tam fachową pomoc farmaceuty. Dziś coraz więcej aptek działa na zasadzie dużych sieci, które przykładają znacznie mniejszą uwagę do kwalifikacji pracujących tam osób. Tradycyjna apteka, w której farmaceuta ma szeroką wiedzę na temat leków i jest w stanie udzielić nam fachowych porad, to ginący gatunek. Dlatego, jeśli tylko trafimy do takiego miejsca, warto się go trzymać. Kupując leki w takiej aptece możemy dopytać o to, jak je stosować, jakie mogą być skutki uboczne i jak im zaradzić. Taką apteką w dobrym starym stylu jest Apteka Kolorowa.

– Apteka Kolorowa uzyskuje zaufanie Pacjentów dzięki fachowej i miłej obsłudze. Osoby, które kupują medykamenty w naszej aptece, to bardzo duża grupa stałych Klientów. Staramy się, by czas spędzony w naszej placówce minął szybko, bez problemów i komfortowo. Nasi pracownicy, ze względu na wykonywany zawód, zawsze służą pomocą i starają się udzielić specjalistycznej rady niezdecydowanym Klientom. W naszej profesji niezwykle ważne jest doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość produktów farmaceutycznych – mówi właściciel apteki Kolorowa. Apteka od wielu lat istnieje przy ulicy Kolorowej w Warszawie. Zatrudnia wyłącznie najlepszych specjalistów.

Nie tylko gotowe leki

Nie wszystkie leki można dostać w każdej aptece. Niektóre medykamenty są trudno dostępne, a jeszcze inne trzeba zrobić na specjalne zamówienie. Jeśli lekarz zapisze nam specjalną maść, którą trzeba przygotować zgodnie z jego ścisłymi zaleceniami, pomoc znajdziemy we wspomnianej już aptece – pracujący tam farmaceuci często przygotowują leki na zamówienie. Jakie jeszcze usługi są świadczone w dobrej aptece? Pokazuje to ten filmik

Trudno dostępne leki aptekarz sprowadzi dla nas na zamówienie. Dzięki temu nie będziemy musieli jeździć po całym mieście w poszukiwaniu zapisanych nam przez lekarza tabletek. Nie zapominajmy, że od właściwego stosowania leków zależy nasze zdrowie i życie. Warto więc kupować je od kogoś, kto naprawdę się na tym zna – tylko wtedy mamy pewność, że stosowane medykamenty nam nie zaszkodzą.