Przedsiębiorca
25 września 2017

Doradca podatkowy zatroszczy się o Twoje finanse

Dobry doradca finansowy pomoże nam podejmować decyzje najkorzystniejsze dla naszego majątku. Z usług takiego doradcy mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Dobry doradca podpowie nam, jaka jest najkorzystniejsza dla nas forma opłacenia podatków i poprowadzi naszą księgowość tak, że nie będziemy musieli martwić się o błędy. Ważne jest, by współpracować z biurem podatkowym posiadającym odpowiednie doświadczenie.

Praca doradcy podatkowego

Doradca podatkowy bierze na siebie odpowiedzialność za nasze finanse. Z jego usług najczęściej korzystają przedsiębiorcy, ale porady takiego specjalisty mogą być też bardzo przydatne dla osób prywatnych. Doradca podatkowy musi się wykazać nie tylko ogromną znajomością świata finansów, ale też bardzo szeroką, aktualizowaną na bieżąco wiedzą prawniczą. Przepisy dotyczące spraw finansowych często się zmieniają, a doradca podatkowy ma obowiązek doskonale orientować się w aktualnym stanie prawnym. Usługi w zakresie doradztwa podatkowego świadczy przedsiębiorstwo Abakon. Biuro podatkowe. Czym na co dzień zajmują się pracownicy biura? Doskonale obrazuje to ten krótki filmik:

Zadaniem doradcy jest dbanie o dobro swoich klientów, dlatego powinien on podpowiadać im rozwiązania najkorzystniejsze dla ich finansów – przede wszystkim chodzi tu o sprawy podatkowe, ale nie tylko. Doradca finansowy może nam też podpowiedzieć, jaki jest najlepszy sposób na pomnażanie naszego majątku. Doradca ma pomóc w osiągnięciu maksimum zysków dla przedsiębiorstwa.

Obowiązki doradcy finansowego

Doradca podatkowy ma mnóstwo ważnych obowiązków. Poza udzielaniem swoim klientom porad i wydawaniem opinii i wyjaśnień dotyczących ich zobowiązań podatkowych, doradca musi także wypełniać deklaracje i zeznania podatkowe, prowadzić księgi podatkowe oraz inne ewidencje do celów podatkowych. Poza tym doradcy reprezentują też swoich klientów w urzędach, przed organami kontroli skarbowej. Doradca podatkowy może nam też pomóc w pozyskiwaniu pieniędzy na prowadzenie działalności – na przykład z funduszy unijnych. Porady doradcy podatkowego korzystnie wpłyną na rozwój każdej firmy – dlatego warto skorzystać z usług takiego specjalisty, zamiast z oferty zwykłej księgowej. Od doradcy finansowego zyskujemy znacznie więcej niż zwykłe prowadzenie księgowości przedsiębiorstwa – on pomaga nam też szukać możliwości rozwoju i rozwiązań, które najlepiej wpłyną na naszą firmę.