Drukarka przemysłowa Przedsiębiorca
15 grudnia 2020

Drukarki przemysłowe do znakowania pojedynczych i zbiorczych opakowań kosmetyków

Technologię druku wykorzystuje się obecnie w przemyśle na szeroką skalę. Firmy, które specjalizują się w tym obszarze, cały czas ją rozwijają i udoskonalają. Przez to zwiększają się jej możliwości. Drukarki przemysłowe służą przede wszystkim do znakowania opakowań na liniach produkcyjnych. Na jakiej zasadzie działają drukarki przemysłowe? Sprawdź ich najważniejsze zastosowania w branży kosmetycznej.

Zastosowanie drukarki przemysłowej

Drukarki przemysłowe to urządzenia, które stosuje się w różnych przedsiębiorstwach. Służą one przede wszystkim do znakowania opakowań. Dzięki tym maszynom można między innymi drukować etykiety transportowe. Wykorzystuje się je także do różnego rodzaju specjalnych druków.

Wykorzystanie drukarek w przemyśle produkcyjnym jest obecnie bardzo popularne. Nowoczesne urządzenia wykorzystuje się nie tylko do produkcji etykiet. Nanoszą one oznaczenia bezpośrednio na produkty np. butelki czy kosmetyki. Technologie, które stosuje się w tego typu procesach, cały czas się jednak zmieniają – wyjaśnia specjalista z firmy REA JET Polska.

Postaw na profesjonalny sprzęt

Wybór odpowiedniego urządzenia do nanoszenia druku jest jedną z najważniejszych kwestii. Przed dopasowaniem konkretnego modelu, czy technologii koniecznie trzeba przeanalizować, czego potrzebuje dana firma. Należy uwzględnić między innymi:

  • rodzaj produktu do oznaczenia,
  • kolor oraz strukturę produktu,
  • typ nadruku.

Określenie najważniejszych elementów dla przedsiębiorstwa pozwala dopasować odpowiedni rodzaju drukarki. Część z nich daje możliwość druku atramentowego małych znaków. Niektóre modele pozwalają nanosić nadruk bezpośrednio na opakowania produktów.

Osoby zainteresowane takimi urządzeniami mogą zdecydować się na wybór drukarki do nanoszenia dużych wzorców. W zależności od zapotrzebowania mogą występować w układzie do 32 dysz, gdzie każda z nich może nanosić nadruk o wysokości 140 milimetrów. W sytuacji, kiedy liczy się jakość i wysoka rozdzielczość napisów, czy grafik warto zastosować drukarki HI-RES. Wykorzystują one technologię SprayMark, która nadają się idealnie do nanoszenia dużych nadruków, kropek, linii. Te z kolei wpływają na dokładną identyfikację np. danej partii produktów.

Bardzo często używa się obecnie także systemu laserowego, który umożliwia nanoszenie oznaczeń, zabezpieczających produkt przed ewentualnym fałszerstwem. Dużą zaletą w tym przypadku jest jego odporność na ścieranie.

Dlaczego nadruk w przypadku branży kosmetycznej jest tak istotny?

Oznaczenie pojedynczych produktów, jak również zbiorczych opakowań daje klientom podstawowe informacje, które są dla nich ważne. W ten sposób nanosi się nie tylko informacje o producencie, będące formą zabezpieczenia, czy podkreślenia unikatowości towaru. Jest to również sposób informacji  np. o dacie przynależności do użycia kosmetyków.