gabinet-stomatologiczny-dla-dziecka Przedsiębiorca
12 września 2017

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny dla dziecka?

Gabinet stomatologiczny dla naszego dziecka to wyzwanie. Ważne jest bowiem nie tylko to, by dentysta był jak najlepszym specjalistą. Równie istotne jest jego podejście do małych pacjentów, to, jak wygląda jego gabinet, czy jest przystosowany do przyjmowania dzieci i czy uda mu się nawiązać z kilkulatkiem odpowiedni kontakt. To istotne dlatego, że pierwsze doświadczenia z gabinetu dentystycznego mogą wpłynąć na to, jak człowiek będzie dbać o zęby przez resztę życia.

Specjalnie dla dzieci

Nie każdy dentysta radzi sobie z małymi pacjentami. Dlatego lepiej nie zapisywać dziecka do specjalisty, u którego my leczymy zęby, nie upewniając się wcześniej, że ma on doświadczenie w pracy z dziećmi. Jest to tak istotne dlatego, że mały pacjent wymaga szczególnej troski. Wiele dzieci ma awersje do jakichkolwiek wizyt u lekarzy – trudno więc się im dziwić, że stresują się wizytą u stomatologa. W końcu lęk przed dentystą to przypadłość, z którą nie zawsze radzą sobie nawet dorośli! Jeśli nie chcemy, by nasze dziecko przez całe życie drżało na myśl o wizycie u stomatologa, wybierzmy specjalistę, który swój gabinet przystosował do potrzeb małych pacjentów. Usługi dentystyczne dla dzieci oferuje Gabinet stomatologiczny lek. stom. Jerzy Susuł.

Jako lekarz stomatolog z dużym doświadczeniem znam dokładnie potrzeby i oczekiwania moich pacjentów. W moim gabinecie zarówno dzieci, jak i dorośli czują się komfortowo, a stres związany z wizytą u dentysty jest dla nich czymś obcym – mówi właściciel gabinetu.

Pełną ofertę gabinetu znajdziemy w tym filmiku:

Dentysta musi wiedzieć, jak dostosować się do wymagań małego pacjenta. Nie znaczy to, że gabinet ma wyglądać jak plac zabaw. Dobrze jednak, jeśli stomatolog zadba o kilka detali, które pomogą zapomnieć o strachu.

Kolorowe plomby

W nowoczesnych gabinetach dentystycznych na dzieci czeka kilka niespodzianek. Jednym z ciekawych rozwiązań są kolorowe plomby. Dzięki temu dentysta leczący dzieci z próchnicą może dla nich wykonać plomby w dowolnym kolorze – uśmiech w kolorach tęczy to coś, co pomoże przełamać lęk. Z pomocą może przyjść też gaz rozweselający – jeśli maluch wyjątkowo mocno boi się zabiegu, to podaje mu się go jeszcze przed jego rozpoczęciem. Gaz pozwala maluchowi się zrelaksować, ale działa też lekko oszałamiająco. Dopiero po podaniu gazu dentysta stosuje znieczulenie. Pozwala to przeprowadzić leczenie u dzieci, które na dentystę reagują paniką. Wybierając dentystę dla dzieci zapytajmy, jakie metody stosuje i jakie ma doświadczenie w leczeniu chorób jamy ustnej u dzieci.