E-księgowość Przedsiębiorca
26 października 2019

E-księgowość jako rozwiązanie dla firm

E-księgowość to doskonałe rozwiązanie dla mikro- i małych przedsiębiorstw. Umożliwia obniżenie kosztów prowadzenia księgowości, bez rezygnowania z dostępu do specjalistów. Nie musimy samodzielnie dokonywać niezbędnych rozliczeń, a jednocześnie mamy dostęp do wszystkich danych finansowych o każdej porze i w każdym miejscu. Dlaczego jeszcze warto wybrać e-księgowość dla swojej firmy?

Wiele biznesów przenosi się do internetu. Nic dziwnego – świat idzie do przodu, pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest e-księgowość, czyli możliwość prowadzenia księgowości przez internet. Bez konieczności zatrudniania księgowej czy wizyt w biurze rachunkowym. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tego rozwiązania – przedstawi je specjalista z firmy Epsilon Księgowość i Inwestycje.

Kto może skorzystać z e-księgowości?

Jest to rozwiązanie dla mikro- i małych przedsiębiorstw, które prowadzą swoją działalność w oparciu o księgę przychodów i rozchodów lub ryczałt ewidencjonowany. Jest to rozwiązanie dla firm, u których nie pojawiają się skomplikowane operacje gospodarcze. Nawet w przypadku powtarzalnych czynności, samodzielne rozliczanie wymaga wiedzy na temat aktualnych przepisów prawnych czy informacji, które faktury możemy zaliczyć na przykład do kosztów.

E-księgowość jest również doskonałym sposobem na obniżenie kosztów. Zatrudnienie księgowej lub skorzystanie z usług biura rachunkowego jest zdecydowanie droższe. Rozliczenia za pomocą internetu są najtańszą opcją, jednocześnie pozwalają na kontakt ze specjalistą, który pomoże nam w dotrzymaniu terminowych zobowiązań. Korzystając z wiedzy profesjonalistów możemy uniknąć kontroli z urzędu skarbowego lub ZUS-u.

Zalety prowadzenia e-księgowości

Największą zaletą, wspomnianą już wyżej, jest dostęp do specjalistów doskonale orientujących się w zasadach księgowości i obowiązujących przepisach prawnych. Terminowe wysyłanie sprawozdań do instytucji finansowych pozwoli nam na uniknięcie kontroli. A nawet, jeśli się ona zdarzy – osoba odpowiedzialna za księgowość naszej firmy w sposób kompetentny odpowie na pytania urzędników i przedstawi komplet niezbędnych dokumentów.

Jest to także rozwiązanie tańsze od tradycyjnych. Dodatkowo, faktury oraz inne dokumenty możemy przesyłać gdziekolwiek jesteśmy. Szyfrowanie danych i tworzenie kopii zapasowych zapewnia bezpieczeństwo dokumentacji.

Niewątpliwą zaletą jest również nieograniczony dostęp do sprawozdań rozliczeniowych. Po zalogowaniu mamy dostęp do wszystkich danych dotyczących firmy. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco monitorować stan finansowy.